Domů » Bleskovky » Shazam: poradíme vám, jak automaticky rozpoznat skladbu po startu aplikace

Shazam: poradíme vám, jak automaticky rozpoznat skladbu po startu aplikace

iPhone 6s a novější disponují technologií 3D Touch, která je schopna rozpoznat sílu stisku na displej, což s sebou přináší rozšířené ovládání nejrůznějších aplikací. Jednou z nich je i Shazam; pokud ikonku stisknete silněji, objeví se nabídka, ze které vyberte „Spustit autoshazamování“, čímž docílíte okamžitého rozpoznávání právě hrané skladby. Tato rychlá akce Vám umožní jedním kliknutím vyhledávat písničky přímo z domovské obrazovky, čímž ušetří nějaké to kliknutí oproti standardnímu režimu vyhledávání.

Rozpoznání na iOS

V případě, že máte starší iPhone bez podpory 3D Touch, klikněte v Shazamu na hlavní obrazovce pro rozpoznávání na tlačítko Auto v pravém horním rohu. Tím při spuštění dojde k automatickému rozpoznávání.

A jaké možnosti mají uživatelé Androidu?  Tuto vlastnost může poměrně pohodlně nahradit widget umístěný na domovské obrazovce zařízení. Kdo však není příznivcem widgetů, i pro něho se najde řešení. Stačí nastavení aplikace upravit tak, aby Shazam začal identifikovat hudbu ihned po jejím spuštění.

shazam_nastaveni
Nastavení v 3D Touch menu u iOS (vlevo) a v Shazamu pro Android

Jak na to u Androidu?

  • Spusťte aplikaci na svém telefonu a přejděte na záložku „Můj Shazam“.
  • likněte na ikonku nastavení (staré známé ozubené kolečko) a najděte sekci obecná nastavení.
  • Zde je možnost „Shazamovat při spuštění“, která je defaultně nastavená do pozice vypnuto.
  • Zaškrtněte box u této položky, čímž dojde k aktivaci. Aktivací docílíte toho, že po spuštění Shazam rovnou začne rozpoznávat právě hrající hudbu.
Shazam
Cena: zdarma

Ondřej Miláček

5 komentářů

  1. Děkuji za návod. Každá sekunda k dobru je mnohdy k užitku :)

  2. Nevim, jakou verzi jste na Androidu meli nainstalovanou, ale ta aktualni ma po spusteni na homescreenu stejne tlacitko Auto jako verze pro iOS. Opravte si to.

  3. Na Windows podrzet na ikone Shazamova T a kliknout pripnout na start

  4. A nebo lze místo ikonky si hodit na plochu stejně velký widget, který dělá přesně to samé :-) (okamžité shazamování). Součást Shazamu hooodně dlouho :-)

    • „A jaké možnosti mají uživatelé Androidu?  Tuto vlastnost může poměrně pohodlně nahradit widget umístěný na domovské obrazovce zařízení.“ Stačí si přečíst článek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).