Sharp razantně vylepšil své displeje: Umožní snížit tloušťku i váhu telefonů

Japonská společnost Sharp se ve světě chytrých telefonů prosazuje zejména svými displeji, které patří ke špičce v oboru. Ani tak se mu však nedaří dosahovat uspokojivých finančních výsledků. Ve snaze zvrátit klesající hodnotu akcií se společnost snaží přicházet na trh s novými produkty, které by jí pomohly vylepšit hospodářské výsledky.

Ve středeční tiskové zprávě společnost oznámila, že zahajuje masovou výrobu zobrazovacích panelů, které díky integraci dotykové vrstvy přímo do LCD displeje umožní výrobcům snížit tloušťku a hmotnost telefonů, nebo ušetřené místo využít například osazením větší baterie.

 
Nové displeje od společnosti Sharp dovolí ještě více ztenčit telefony 

Běžné dotykové displeje se skládají ze dvou vrstev – jednou je samotný zobrazovač, například LCD, na kterém leží druhá vrstva, zodpovědná za snímání dotyků. Sharp tyto dvě vrstvy spojil v jednu, a tak samotný LCD zobrazovač obsahuje i dotykový senzor, o jehož tloušťku se tedy sníží i celková tloušťka panelu. Společnost bohužel nespecifikovala přesné rozměry ani váhu, které je možné díky tomuto kroku ušetřit.

 

Ačkoliv se jistě jedná o krok kupředu, podobnou technologii používá Samsung již delší dobu ve svých SuperAMOLED displejích, které mají digitizér taktéž integrovaný přímo v samotném displeji. Sharp dále pracuje i na nových IGZO zobrazovačích, spolu s posouváním rozlišení displejů do závratných výšin. Zda obstojí v konkurenci se však dozvíme až s postupem času.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Jeden komentář

  1. ManT (neregistrovaný)

    Jsem pro návrat Sharpa co se týče Smartphonů, na evropský trh, stejně tak mi schází panasonic, před lety se z evropy stáhli a ne a ne to tu zkusit znovu.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *