Sezame, otevři se: Masonite představil první chytré dveře na světě

Masonite M Pwr Smart Door 2

Chytrých zařízení do domácnosti je v současné době přehršel – prakticky každá věc dnes má svou chytrou alternativu. Společnost Masonite se k tomuto trendu přidává, nicméně na rozdíl od ostatních firem má za cíl některá zařízení přímo nahradit.

Masonite M Pwr Smart Door
Masonite M-Pwr Smart Door

Masonite M-Pwr Smart Door jsou chytré dveře, které zvládnou zastoupit inteligentní zámek, zvonek a světlo. Dveře od Masonite v sobě ukrývají videozvonek Ring Peephole a zámek Yale Assure, takže o případnou kompatibilitu s chytrou domácností nemusíte mít obavy. Výhodou integrace je absence separátních baterií pro všechna chytrá zařízení a také přídavné světlo, které se aktivuje pohybem a přisvítí vám ve chvílích, kdy se například vracíte pozdě domů.

Masonite M Pwr Smart Door 3
Masonite M-Pwr Smart Door

Samotné dveře jsou napájeny ze sítě, nicméně v případě výpadku energie obsahují záložní baterii, která vydrží až 24 hodin. Skrze aplikaci a napojení na chytrou domácnost mohou uživatelé například zjišťovat, zda jsou dveře otevřené či zavřené, případně lze vzdáleně ovládat LED osvětlení. Masonite M-Pwr Smart Door jsou vyrobeny ze sklolaminátu a budou k dispozici v celé řadě provedení.

Chytré dveře kombinují zámek, zvonek a LED osvětlení

Právě dostupnost Masonite M-Pwr Smart Door je Achillovou patou chytrých dveří. Firma prozatím neoznámila jejich cenu, nicméně spolupracuje se společností Barringer Homes, která tyto dveře instaluje do nové výstavby ve městě Charlotte v Severní Karolíně. Jestli Masonite plánuje distribuci dveří také do Evropy, není prozatím jasné, ale pokud budou příznivé ohlasy u zákazníků, není vyloučeno, že s podobným konceptem přijdou také jiné společnosti.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku