Sennheiser Momentum True Wireless: bezdrátová sluchátka pro náročné

Sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless

Společnost Sennheiser představila v rámci veletrhu IFA 2018 bezdrátová sluchátka Momentum True Wireless d dotykovým ovládáním a frekvenčním rozsahem 17 – 21 000 Hz (7mm membrány). Mikrofony s technologií Beamforming mají zajistit kvalitní přenos hlasu při telefonických hovorech i bezproblémové ovládání digitálních asistentů (Siri od Applu & Google Assistant). Posluchači ocení i praktickou funkci Transparent hearing umožňující slyšet při poslechu hudby okolní zvuky nebo vést běžnou konverzaci.

Sluchátka na jedno nabití výdrž 4 hodiny. Dvakrát je můžete dobít skrze přenášecí pouzdro, takže se ve výsledku dá dostat na zhruba 12 hodin provozu bez nutnosti připojení do elektrické sítě. Samotné pouzdro s vlastní baterií se dobíjí skrze USB-C konektor. Potěší také zvýšená odolnost vůči stříkající vodě a potu (IPx4). Sluchátka rovněž podporují kodeky aptX i AAC a nechybí dokonce ani kodek aptX Low Latency, který se stará o synchronizaci obrazu a zvuku při sledování videa či hraní her.

V tuto chvíli nevíme, kdy a za kolik se sluchátka Sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless na českém trhu objeví. V Německu by se měla prodávat za cenu 299 euro, což je v přepočtu zhruba 7 700 Kč. Odhadujeme tedy, že v ČR by se oficiální cena měla pohybovat právě okolo hranice osmi tisíc korun včetně DPH.

Autor článku blank
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku