Domů » Bleskovky » Šéf Windows Phone vzkazuje: Třetí ekosystém je tu, všechny klíčové aplikace dodáme do konce roku 2013 (aktualizováno)

Šéf Windows Phone vzkazuje: Třetí ekosystém je tu, všechny klíčové aplikace dodáme do konce roku 2013 (aktualizováno)

Aktualizováno 22. listopadu, 10:00

Joe Belfiore opravil prakticky o 24 hodin později své vyjádření na konec letošního roku. Tudíž podle něj bude většina klíčových aplikací z iOS a Androidu dostupná i na Windows Phone během následujících týdnů. 

 

Původní text: Třetí ekosystém je tu, všechny klíčové aplikace dodáme do konce roku 2014

Kdy myslíte, že na Windows Phone uvidíme všechny populární aplikace z Androidu a iOS? Podle Microsoftu na konci roku 2014, alespoň si to myslí Joe Belfiore, který má v Microsoftu na starosti mobilní operační systém a nově také prohlížeč Internet Explorer. Napsal to na svém účtu na síti Twitter, kde se také radoval z nově příchozích aplikací na Windows Phone, jako je Instagram (zatím beta), Waze a Flipboard, který je již dostupný i pro Windows 8. Zároveň vyzdvihl, že Microsoft upevnil své místo jako třetí ekosystém, což potvrzují i prodejní výsledy za třetí kvartál.

 

Windows Phone v posledním roce vykázal růst, při kterém sesadil BlackBerry ze třetí pozice, které se snaží najít fungující strategii ve světě moderních chytrých telefonů. Microsoft se chce do produkce smartphonů pustit sám, tím že koupí mobilní divizi Nokie, která stojí za více než devadesáti procenty telefonů s mobilními Windows.

Ta již delší čas razila strategii zvýšení tržního podílu prodeji především levnějších telefonů s cílem získat co největší tržní podíl, aby vývojáři sami automaticky připravovali aplikace pro Windows Phone, stejně jako to dělají pro Android a iOS.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments