Domů » Bleskovky » Šéf Applu Tim Cook: náš ekosystém nikdy nebyl silnější

Šéf Applu Tim Cook: náš ekosystém nikdy nebyl silnější

Že Apple podle mnohých ukazatelů nezažívá ty nejlepší časy, o tom se není třeba zmiňovat. Pád akcií z loňského roku se vedení společnosti snaží zvrátit, seč mu síly stačí, nicméně spekulace o neuspokojivých výsledcích a špatné prognóze do budoucna se stále nedaří zažehnat. Do boje se tak musel vydat samotný generální ředitel společnosti Apple, Tim Cook. Ten se objevil v rozhovoru v pořadu Mad Money, který se vysílá na stanici CNBC.

V rozhovoru s Jimem Cramerem si v některých ohledech Cook nebral servítky, vzhledem k tomu, že tématem rozhovoru byl právě propad akcií. Za ten už dříve Cook obvinil slabé prodeje v Číně, silný americký dolar a také levnou výměnu baterií u starších modelů, což byla reakce na odhalenou kauzu se zpomalujícími se iPhony v důsledku nízké životnosti baterie.

Tim Cook vidí budoucnost Applu pozitivně

Podle Cooka je ekosystém Applu pravděpodobně podceňován. „Můj upřímný názor je, že v Applu funguje kultura inovace, která v kombinaci s loajálními uživateli vytváří tento úžasný ekosystém, který je pravděpodobně podceňován,“ pronesl generální ředitel v rozhovoru. Dále Tim Cook nezapomněl zmínit, že trh má tendence se v krátkodobém horizontu chovat emocionálně, přičemž on se spíše soustředí na dlouhodobou vizi.

Toto prohlášení doplnil o několik sebevědomých prohlášení, ve kterých tvrdí, že z dlouhodobého hlediska zdraví ekosystému „nikdy nebylo lepší“, produktová řada taktéž „nikdy nebyla lepší“ a „ekosystém nikdy nebyl silnější, obzvláště pokud se jedná o služby“.

A co vy? Souhlasíte s Timem Cookem? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments