Šéf Applu Tim Cook: náš ekosystém nikdy nebyl silnější

Že Apple podle mnohých ukazatelů nezažívá ty nejlepší časy, o tom se není třeba zmiňovat. Pád akcií z loňského roku se vedení společnosti snaží zvrátit, seč mu síly stačí, nicméně spekulace o neuspokojivých výsledcích a špatné prognóze do budoucna se stále nedaří zažehnat. Do boje se tak musel vydat samotný generální ředitel společnosti Apple, Tim Cook. Ten se objevil v rozhovoru v pořadu Mad Money, který se vysílá na stanici CNBC.

V rozhovoru s Jimem Cramerem si v některých ohledech Cook nebral servítky, vzhledem k tomu, že tématem rozhovoru byl právě propad akcií. Za ten už dříve Cook obvinil slabé prodeje v Číně, silný americký dolar a také levnou výměnu baterií u starších modelů, což byla reakce na odhalenou kauzu se zpomalujícími se iPhony v důsledku nízké životnosti baterie.

Tim Cook vidí budoucnost Applu pozitivně

Podle Cooka je ekosystém Applu pravděpodobně podceňován. „Můj upřímný názor je, že v Applu funguje kultura inovace, která v kombinaci s loajálními uživateli vytváří tento úžasný ekosystém, který je pravděpodobně podceňován,“ pronesl generální ředitel v rozhovoru. Dále Tim Cook nezapomněl zmínit, že trh má tendence se v krátkodobém horizontu chovat emocionálně, přičemž on se spíše soustředí na dlouhodobou vizi.

Toto prohlášení doplnil o několik sebevědomých prohlášení, ve kterých tvrdí, že z dlouhodobého hlediska zdraví ekosystému „nikdy nebylo lepší“, produktová řada taktéž „nikdy nebyla lepší“ a „ekosystém nikdy nebyl silnější, obzvláště pokud se jedná o služby“.

A co vy? Souhlasíte s Timem Cookem? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku