Domů » Bleskovky » Sbal prachy a vypadni: gang v USA za 7 let okradl Apple o 19 milionů dolarů

Sbal prachy a vypadni: gang v USA za 7 let okradl Apple o 19 milionů dolarů

Krádeže mobilních telefonů značky Apple jsou alespoň pro zloděje vždycky sázka na jistotu. O drahé telefony je vždy veliký zájem, proto se nejeden podvodník snaží vymyslet kreativní způsob, jakým telefony s logem nakousnutého jablíčka odcizit. V nedávné době se s podvodníky okolo značky Apple roztrhl pytel, nicméně tentokrát se podařilo policejním složkám dopadnout skutečně velké ryby.

iPhone Xs Max recenze
Sbal prachy a vypadni: gang v USA za 7 let okradl Apple o 19 milionů dolarů

Newyorský gang podvodníků systematicky okrádal Apple sedm let, přičemž si přišel na neuvěřitelných 19 milionů dolarů (cca 430 milionů korun). Podvodníci využívali k nákupu ukradené identity skutečných předplatitelů mobilních služeb, kdy na jejich úkor pořídili přístroj za žádnou či velmi nízkou částku. Následně iPhone prodali na černém trhu, a než skutečný majitel dostal své překvapivé měsíční vyúčtování, zločinci už byli dávno někde jinde.

Gang si za 7 let přišel na 19 milionů dolarů

Na zločince měla FBI políčeno už od roku 2014, ovšem rozplést složitou strukturu a usvědčit všechny protagonisty pomocí důkazů, nebyl jednoduchý úkol. Federální policii se nicméně podařilo nasadit do skupiny informátora, s jehož pomocí bylo získání dostatků důkazů pouze otázkou času. Všichni členové gangu tvrdí, že jsou nevinní, a soud každého z nich propustil na kauci ve výši 100 000 dolarů (cca 2,25 milionů korun).

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments