Domů » Bleskovky » Sbal prachy a vypadni: gang v USA za 7 let okradl Apple o 19 milionů dolarů

Sbal prachy a vypadni: gang v USA za 7 let okradl Apple o 19 milionů dolarů

Krádeže mobilních telefonů značky Apple jsou alespoň pro zloděje vždycky sázka na jistotu. O drahé telefony je vždy veliký zájem, proto se nejeden podvodník snaží vymyslet kreativní způsob, jakým telefony s logem nakousnutého jablíčka odcizit. V nedávné době se s podvodníky okolo značky Apple roztrhl pytel, nicméně tentokrát se podařilo policejním složkám dopadnout skutečně velké ryby.

iPhone Xs Max recenze
Sbal prachy a vypadni: gang v USA za 7 let okradl Apple o 19 milionů dolarů

Newyorský gang podvodníků systematicky okrádal Apple sedm let, přičemž si přišel na neuvěřitelných 19 milionů dolarů (cca 430 milionů korun). Podvodníci využívali k nákupu ukradené identity skutečných předplatitelů mobilních služeb, kdy na jejich úkor pořídili přístroj za žádnou či velmi nízkou částku. Následně iPhone prodali na černém trhu, a než skutečný majitel dostal své překvapivé měsíční vyúčtování, zločinci už byli dávno někde jinde.

Gang si za 7 let přišel na 19 milionů dolarů

Na zločince měla FBI políčeno už od roku 2014, ovšem rozplést složitou strukturu a usvědčit všechny protagonisty pomocí důkazů, nebyl jednoduchý úkol. Federální policii se nicméně podařilo nasadit do skupiny informátora, s jehož pomocí bylo získání dostatků důkazů pouze otázkou času. Všichni členové gangu tvrdí, že jsou nevinní, a soud každého z nich propustil na kauci ve výši 100 000 dolarů (cca 2,25 milionů korun).

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. Alena (neregistrovaný)

  Všichni jsou nevinní jak lilie a soud je ještě propustí na kauci. Asi aby stačili zase někam zdrhnout.

 2. Martin (neregistrovaný)

  Super Apple má skvělou příkladnou bezpečnost! Na ně nemá nikdo.

 3. tomas (neregistrovaný)

  To je v p..ci v tej smeruje a vo svete. Kto ma peniaze ide na slobodu, kto je chudák tak ostane hniť v base kym neni sud. Co to za blbosť tie kaucie. Vymyslel nejaký cu..ak pre zbohatlikov.

  • Záleží jak velkou kauci soudce stanoví,čím větší tím lépe,ale třeba velké ryby jim ty prachy rady nechají a zmiznou kdo ví kam

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *