Bojovníci v plné zbroji: Představujeme 4 nejlepší čínské smartphony na trhu

Už nějakou dobu se čínští výrobci umisťují na předních příčkách prodejnosti mobilních telefonů i tabletů. A to hlavně z toho důvodu, že jejich poměr cena/výkon dosahuje většinou velice příznivých hodnot.

Není to ale tak dávno, co jsme v českém rybníčku o jejich existenci neměli skoro ani ponětí. Naštěstí ta doba je dávno pryč a my vám tak můžeme představit čtyři krasavce, kteří hrají mezi čínskými telefony v současné době prim (komerční článek).

Xiaomi Redmi Note 

Abychom nepřepálili start, jako první uvádíme model, který vám neudělá moc velkou díru do rozpočtu. Čínský drak, který nabízí za málo peněz hodně muziky a ještě více funkcí, vyniká především svými velkorysými rozměry. Na to, do jaké cenové kategorie spadá, jsou až nadstandardní. Telefon pohotově reaguje díky špičkovému osmijádrovému procesoru MediaTek MT6592 s frekvencí 1,7 GHz pro každé jádro, který je doplněn 2 GB RAM.

Dotažená optimalizace systému Android je vyšperkovaná pravidelně aktualizovanou nástavbou MIUI. V ostatní výbavě si pak Xiaomi Redmi Note s konkurencí také nezadá. Samozřejmostí je 13Mpx fotoaparát a vyměnitelná 3200 mAh baterie. Potěší podpora DualSIM i GPS navigace. 

Huawei Ascend P7 

Huawei Ascend P7 je co do poměru cena/výkon také zásahem do černého. Ať už vám padne do oka díky své štíhlé linii (6,5 mm) a elegantnímu designu, nebo kvůli uživatelsky komfortnímu Androidu, velkému pětipalcovému displeji s obzvláště povedeným 13 MPx fotoaparátem, výkonnému čtyřjádrovému procesoru, či baterii s delší výdrží, rozhodně neuděláte chybu, když této přitažlivosti propadnete.

OnePlus One 

OnePlus One byl dlouho a netrpělivě očekáván. Tamtamy nesly informaci, že se bude jednat o jeden z nejvybavenějších telefonů na trhu. Skeptici sice kroutili hlavou a považovali zprávy za silně nadnesené, OnePlus One jim ale sebral vítr z plachet. Svým slibům totiž z většiny dostál.

Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s frekvencí taktu 2,5 GHz, operační paměť 3 GB, grafický akcelerátor Adreno, displej o velkorysé úhlopříčce pět a půl palce pyšnící se Full HD, 13Mpx fotoaparát, podpora LTE, baterie 3100mAh a Android 4,4 KitKat. To všechno jsou funkce, kterými si nevěřící Tomáše získal na svou stranu.

TIP: Pokud nikam nespěcháte, počkejte si pár týdnů. Na trh vtrhne starší sourozenec OnePlus One, nedočkavě vyhlížený OnePlus 2. A měla by to být opět bomba. 

Lenovo Vibe Z2 Pro 

A je čas na třešničku na dortu. Neuvést ve výčtu nejlepších čínských smartphonů Lenovo by byl vyloženě hřích. Lenovo Vibe Z2 Pro navíc není jen tak ledajaký smartphone. Patří totiž k nejlepším čínským telefonům současnosti. Díky šestipalcovému špičkovému displeji a rozměrům 156 × 81 × 7,7 mm má poměrně blízko k tabletu, je dokonale tenký a konstrukčně velmi pevný.

Podporuje funkci dualSIM a může se pochlubit extrémním výkonem, 4jádrovým procesorem Qualcomm MSM8974AC, vnitřním úložištěm 32 GB a baterií 4000 mAh. Je vybaven Androidem 4.4 KitKat s nadstavbou VibeUI. Jako jediný svého druhu navíc umožňuje ve vývojářském módů z této grafické nadstavby přepínat na čistý Android. Za zmínku rozhodně stojí i špičkový 16 MPx fotoaparát, který si svými prvotřídními fotografiemi nezadá s digitálními kompakty. 

Autor článku
PR článek
Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu [email protected]
image/svg+xml
+

Kapitoly článku