Samsungu se daří, zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí

Jihokorejská společnost Samsung (divize Samsung Electronics) tento týden zveřejnila finanční výsledky za uplynulé třetí čtvrtletí roku 2012. Finální čísla nakonec předčila předpovědi, které výrobce začátkem října zaslal svým investorům. Samsung vykázal celkové příjmy ve výši 52,18 bilionů jihokorejských wonů (916 miliard korun), z nichž činí čistý zisk 6,56 bilionu wonů (115 mld. Kč).

 

Ve srovnání s předchozím kvartálem, kdy zisk činil 5,19 bilionu wonů, si tak výrobce polepšil o 26 procent. Ještě lépe vyznívá meziroční srovnání, ve kterém si Samsung z loňských 3,44 bilionů wonů polepšil téměř dvojnásobně.

Za vysokými výdělky Samsungu samozřejmě stojí především neustále rostoucí zájem o spotřební elektroniku. Je ale důležité si uvědomit, že firma neprofituje jen z výrobků prodávaných pod vlastní značkou. Významnou součást jejích příjmů totiž činí výroba a dodávka čipů, displejů a dalších součástek pro ostatní technologické společnosti. Samsung tak paradoxně vydělává také na prodeji zařízení od svých konkurentů, včetně například Applu.

Zdroj: Samsung, Engadget

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. Hnz (neregistrovaný)

  Samsung nevyrábí pouze spotřební elektroniku a součástky. Samsung vyrábí i lokomotivy, turbíny, lodě, ropné plošiny, obrněná vozidla, lékařskou techniku a samozřejmě má svoji banku. Pokud někdo žije v Jižní Korei tak před Samsungem není úniku.

  • Geary (neregistrovaný)

   Ano, narodíš se v nemocnici samsung, studuješ na škole samsung, pracuješ v samsungu a pohřbí tě pohřební služba samsung.

  • mceza (neregistrovaný)

   Ve všude tebou vyjmenovaných zařízeních najdeš vybavení od firmy Samsung, takže tvůj sarkasmus není na místě…

  • Geary (neregistrovaný)

   To neni sarkasmus, Samsung má skutečně nemocnice, školy i pohřební služby v Koreji, viděl jsem o tom reportáž, že v Koreji se takto od narození až do smrti dá prožít život Samsung.

  • Titan (neregistrovaný)

   Tohle jsou ovšem výsledky pouze Samsung Electronics. Celý konglomerát měl za rok 2011 obrat cca 247.5 mld. USD (samotný Samsung Electronics cca 149 mld. USD). Za toto třetí čtvrtletí měl Samsung Electronics obrat cca 47.5 mld. USD, což odpovídá zhruba těm 916 mld. Kč.

  • Lo-ki (neregistrovaný)

   Nicméně, pracuju v Korejské firmě a vím jak to tam chodí.Žádný svůj nápad všechno je okopírované od jiných a upravené, ale to už všichni víme…A k těm výsledkům korejci velmi rádi lžou, mají i 80% – 90% výsledků smyšlených a nalhaných, u korejců si člověk nemůže být ničím jistý firma může mít miliardové ztráty a oni se budou tvářit že nikdy nebylo líp, takže bych to zas tak nehrotil.

  • Aaron (neregistrovaný)

   Samsung si nemuze dovolit falsovat ucetnictvi. Teda pokud nechce dopadnout jako Enron.

  • cwoky (neregistrovaný)

   a iba je bnuty ai aj v europe kupi samsung ……

 2. mino (neregistrovaný)

  A miliardu z toho musi poslat Applu…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *