Samsungu se daří, Galaxy S III i Galaxy Note II se prodávají velmi dobře

Není tomu tak dávno, kdy korejský gigant Samsung sesadil finskou Nokii z pozice největšího výrobce mobilních telefonů na světě. Jeho hlavní zbraní v boji proti konkurenci jsou přístroje řady Galaxy s operačním systémem Android, které tvoří největší část portfolia telefonů Samsung. Model Galaxy S III představený na jaře jako vlajková loď společnosti nyní slaví třicet milionů prodaných kusů. Vzhledem k ceně přístroje, která se při uvedení pohybovala okolo patnácti tisíc a dnes je nižší přibližně o dva tisíce, se sice nejedná o nejprodávanější model Samsungu (těmi jsou modely Ace a Y), konkurence v podobných cenových hladinách však může s výjimkou Applu a jeho iPhone závidět.

Úspěchy ale neslaví jen Galaxy S III, nýbrž také nedávno představená nová vlajková loď s názvem Note II s obřím 5,55 palcovým displejem, jejíž prodeje během 37 dnů stouply na tři miliony kusů. Zdá se tedy, že obavy z neprodejnosti tak velkého telefonu nejsou na místě a své zákazníky si našel poměrně rychle. Zatím navíc nic nenasvědčuje tomu, že by z pozice jedničky mobilního trhu měl Samsung ustupovat, nicméně zapomenout bychom neměli na fakt, že takové tvrzení před nějakou dobou platilo i v případě zmiňované Nokie a nemusíme si připomínat, kde je dnes.

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku