Samsung Galaxy Note III: fullHD displej, 3 GB RAM a osm jader

Zařízení ze série Samsung Galaxy Note si i přes svou nadměrnou velikost našla poměrně velký počet uživatelů a letos je očekáván nástupce s pořadovým číslem III. Jistý čínský zdroj nyní vypustil do světa údajné specifikace a pokud jsou pravdivé, Samsung Galaxy Note III se rozhodně nebude mít za co stydět. Však posuďte sami:

  • 5,99palcový fullHD displej (1920 x 1080 px)
  • Procesor Samsung Exynos Octa se čtyřmi Cortex-A15 jádry na frekvenci 2,0 GHz a čtyřmi Cortex-A7 jádry na frekvenci 1,7 GHz
  • 3 GB operační paměti RAM
  • 32GB interní úložiště
  • Podpora microSDXC karet
  • Android 4.2.2 „Jelly Bean“ s nadstavbou TouchWiz

Vlevo údajná podoba Samsungu Galaxy Note III, vpravo pak současný Galaxy Note II

Objevila se také fotografie zařízení ležícího vedle předchůdce Galaxy Note II. V levém dolním rohu se skví nápis GT-I9500, což je poněkud matoucí. Jedná se totiž o označení globální verze Samsungu Galaxy S4 a původní Galaxy Note nesl označení GT-N7000, resp. GT-N7100 u druhé generace. Zda-li se jedná o chybu nebo o důkaz, že se jedná o podvrh, to necháme na vás. Vzhledem k dosavadní designové strategii Samsungu se ale dá očekávat, že finální verze bude přinejmenším velmi podobná. Původně se očekávalo, že Samsung novinku představí v září na veletrhu IFA, zdroj ovšem mluví již o polovině června, kdy by měl být představen i Galaxy S4 Mini. Nezapomínejme, že výše uvedené informace mohou být pouze výplodem něčí fantazie a realita se nakonec může lišit.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku