Domů » Bleskovky » Samsung zveřejnil oficiální snímky pořízené 12Mpx fotoaparátem Galaxy Note7

Samsung zveřejnil oficiální snímky pořízené 12Mpx fotoaparátem Galaxy Note7

Samsung dnes představil svůj nový model Galaxy Note7 (preview), který disponuje 12Mpx fotoaparátem typu BRITECELL a navíc je vybavený technologií Dual Pixel převzatou z digitálních zrcadlovek. Fotoaparát se pyšní skvělou světelností f/1.7 a vyniká vyšší citlivostí za zhoršených světelných podmínek. Samsung nyní zveřejnil několik ukázkových fotografií, které byly pořízeny právě modelem Galaxy Note7.

Hardwarově by se mělo jednat o stejný snímač jako má Galaxy S7 (edge), přesto Samsung zapracoval na optimalizaci. Snímky vypadají opravdu pěkně, i když v některých případech jsou barvy trochu více saturované, ale na to jsme si už od modelů od Samsungu zvykli. Zajímalo by nás také, zda noční fotografie prošly nějakými dodatečnými úpravami, nechce se nám totiž věřit, že by byly zachyceny s tak malým množstvím šumu, minimálně na noční obloze by digitální šum měl být patrný.

Je ale zřejmé, že Note7 bude fotit skvěle; už při testování Galaxy S7 (edge) jsme vyzdvihovali kvality fotografií a není důvod pochybovat, že by tomu u této novinky bylo jinak. A jakmile se nám dostane na redakční stůl, můžete se těšit na test optiky i recenzi.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

17 komentářů

 1. Jsem zvědavý, jestli tou optimalizací projde také SGS7(EDGE). I přesto že jsou snímky kvalitní, šlo by z toho vytáhnout ještě více.

 2. lerion (neregistrovaný)

  Fotky pekne, ale tak jako u vsech oficialnich fotografii od vyrobcu se jim neda verit. I kdyby byly zachyceny telefonem (coz je pravdepodobne), deje se tak v prizpusobenych podminkach – stativ, profi fotograf, prizpusobeni sceny.

  Vypovidajici hodnotu o fotaku maji ale fotky odpovidajici beznemu pouziti – fotky z party, koncertu, sportovnich akci.

  • Možná jsou dělané Canonem, což bychom měl chápat ve správném kontextu (Huawei) :)

  • fotak zde (neregistrovaný)

   Vypovidajici hodnotu maji fotky odpovidajici beznemu pouziti? Ale no tak.
   Mam snad predpokladat, ze si nekdo bude porizovat fotak podle toho, jak s nim (ne)umi fotit ostatni?

 3. mir (neregistrovaný)

  Adobe Photoshop CC 2015 (Macintosh) exif , tak ze asi tak.

 4. jmenopriezvisko

  Všechny tyhle produktové fotografie jsou pořízené profi výbavou, vzpomeňte na reklamu na Nokie a jejich úžasnou stabilizaci, ve videu je vidět jak ten kdo ho točí má v ruce gimbal s kamerou. :)

  Huhňavej se ani neobtěžoval upravit EXIF.

  Je tu někdo kromě uniho, kdo věří, že fotky v retail demu iPhone jsou pořízené iPhonem? :-)

  • derek (neregistrovaný)

   Apple by nepodvadel, je to jedina firma ktera vyrabi mobily s laskou.

   • jmenopriezvisko

    Apple ale mobily nevyrábí, telefony iPhone nabízené pod značkou Apple vyrábí čínský Foxconn. Co do původu komponentů jsou iPhony většinou složeny ze značek TSMC, JDI (Sony subsidy), Samsung, Sony, LG…

  • Já jsem upozorňoval na to, že prezentace přístrojů je ze skutečných fotografií, ne z renderů. Nic víc:)

 5. Cronos (neregistrovaný)

  Všechny zde uveřejněné fotky jsou pěkně přesaturované. Devadesáti procentům lidí se proto budou líbit a budou tvrdit, že je to nejlepší foťák. Tfujtajbl.

  • Jasně, ty máš určitě zkalibrovany monitor a navíc jsi viděl focenou scénu na vlastní oči. Nejvíce mě vždycky baví řeči o přesaturovanosti fotek. To by jeden žasl.

   • jmenopriezvisko

    Mám kalibrovaný IPS a musím souhlasit, že Cronos má naprostou pravdu, přesaturované až je to fuj…

    Je vidět, že ty fotky nejdřív pořídili 5D MkII nebo tak něco, a teprve pak to prohnali nějakým hrozným postprocessingem, který používá Samšunt ve svých mobilech, aby to vypadalo jako z telefonu…

   • xzeit: Ke kalibrovanému displeji není nutně až tak složitá cesta, např. některé iPady:)

   • To jsem sice neřekl, ale druhá podmínka asi splněna nebude. Takže asi tak.

 6. Martin (neregistrovaný)

  Přes photoshop jsou ty fotky, kvalita bude stejná o něco možná lepší než S7 ale ne o moc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).