Samsung zařízl fanouškovskou edici Galaxy S22! Prioritu dostal jiný model

Samsung Galaxy S21 FE clanek

Galaxy S20 FE byl nečekaným hitem podzimu roku 2020 – Samsung tehdy ořezal vlajkový model z jara na správných místech a nasadil na něj velice konkurenceschopnou cenu. Je až s podivem, jak si stejnou příležitost k bestselleru nechal utéct s následnou generací, kterou odkládal tak dlouho, až s ní přišel příliš pozdě. Napraví Korejci tuto chybu letos na podzim?

Zatímco loni nebylo jasné, zda Galaxy S21 FE vůbec spatří světlo světa, letos je situace o poznání přehlednější – korejský server TheElec tvrdí, že 19. července byl vývoj modelu Galaxy S22 FE kompletně zastaven a jeho obnovení se nechystá. Samsung údajně plánoval letos vyrobit 3 miliony kusů, avšak kvůli nedostatku čipů si tento krok rozmyslel – namísto toho uvolněné čipy použije v modelu Galaxy S22 Ultra, který se prodává nadmíru dobře.Samsung Galaxy S21 FE recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy S21 FE: opět trefa do černého

V první polovině roku se Samsungu podařilo prodat 10 milionů kusů Galaxy S22 Ultra, do konce roku korejský gigant počítá s prodejem dalších 3 milionů. U základního Galaxy S23 počítá s prodejem 8,5 milionů kusů, zatímco varianta Plus si má najít cestu do rukou 6,5 milionu zákazníků. Zajímavá je informace, že Samsung svoji iniciativu fanouškovských edicí vlajkových smartphonů nezabalil úplně – pro příští rok údajně opět plánuje vyrobit 3 miliony modelu Galaxy S23 FE, pokud tedy stejně jako letos nedojde k přehodnocení strategie.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku