Domů » Bleskovky » Samsung zahájil vývoj Galaxy S9 a S9 Plus, mají kódové označení Star a Star 2

Samsung zahájil vývoj Galaxy S9 a S9 Plus, mají kódové označení Star a Star 2

Korejský gigant Samsung slaví úspěch se svými vlajkovými smartphony Galaxy S8 a S8 Plus a tak může s klidem přemýšlet nad tím, jak je v příštím roce ještě vylepšit. Podle korejských médií již byl vývoj zahájen, model s menším displejem údajně pod kódovým označením Star, větší pak Star 2.

Ilustrační obrázek

Z jakých ingrediencí bude Samsung své nové hvězdy vařit? Očekávat můžeme novou generaci infinity displeje roztaženého do všech stran, vysoký výkon vycházející z efektivnějších 7nm čipsetů Snapdragon a Exynos, vylepšený hlavní fotoaparát se dvěma čočkami apod. Naopak neočekáváme, že se dočkáme ohebného či jinak flexibilního displeje, tuto technologii očekáváme u zařízení mimo řadu Galaxy S.

Takto má údajně vypadat prototyp prvního ohebného telefonu Samsung

Příští generace vlajkových smartphonů Samsungu by měla být představena zhruba ve stejném termínu jako letos, a to zejména kvůli novým čipsetům, jejichž masová výroba má být zahájena až počátkem příštího roku. My bychom si přáli, aby se již podařilo implementovat technologii čtečky otisků prstů v displeji, aby nemusela být umístěna na tak nepraktickém místě, jako u současné generace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Myslim, ze nadpis je hloupost. Za necelej rok by to asi nestihli. Vyvoj zacal uz davno……

  2. tak snad opravi chyby!!! tj. da zpatky tlacitka pod displej a vrati pomer stran 16:9. plus idealni by bylo vratit infraport. ctecky bych klidne dal pryc uplne a nebo ji dat dopredu..

  3. Ta fotka co zde davate neni zadny prototyp ohebneho mobilu, ale je to klasicke vecko co samsung chysta.

  4. No nemyslím, že by „už“ začal vývoj, ten jistě běží již déle, vývoj trvá obvykle 2 roky.
    A to s tím úspěchem S8 ve světle polovičních? prodejů proti S7 je taky docela k polemice.
    Ten článek vznikl z nudy?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).