Samsung zahájil vývoj Galaxy S9 a S9 Plus, mají kódové označení Star a Star 2

Korejský gigant Samsung slaví úspěch se svými vlajkovými smartphony Galaxy S8 a S8 Plus a tak může s klidem přemýšlet nad tím, jak je v příštím roce ještě vylepšit. Podle korejských médií již byl vývoj zahájen, model s menším displejem údajně pod kódovým označením Star, větší pak Star 2.

Z jakých ingrediencí bude Samsung své nové hvězdy vařit? Očekávat můžeme novou generaci infinity displeje roztaženého do všech stran, vysoký výkon vycházející z efektivnějších 7nm čipsetů Snapdragon a Exynos, vylepšený hlavní fotoaparát se dvěma čočkami apod. Naopak neočekáváme, že se dočkáme ohebného či jinak flexibilního displeje, tuto technologii očekáváme u zařízení mimo řadu Galaxy S.

Takto má údajně vypadat prototyp prvního ohebného telefonu Samsung

Příští generace vlajkových smartphonů Samsungu by měla být představena zhruba ve stejném termínu jako letos, a to zejména kvůli novým čipsetům, jejichž masová výroba má být zahájena až počátkem příštího roku. My bychom si přáli, aby se již podařilo implementovat technologii čtečky otisků prstů v displeji, aby nemusela být umístěna na tak nepraktickém místě, jako u současné generace.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku