Samsung XCover 6 Pro: odolný smartphone s pokročilou konektivitou i rychlým procesorem

Samsung XCover6 Pro 2

Samsung odhalil nový odolný model XCover 6 Pro, který je určen především pro firemní zákazníky a profesionály v mnoha odvětvích. Kromě speciální konstrukce nabídne i podporu 5G nebo Wi-Fi 6E. Ani ostatní parametry ale nejsou vůbec k zahození.

Samsung G736 XCover6 Pro BackFront
Samsung XCover 6 Pro

Procesor Snapdragon 778G vyráběný 6nm technologií v kombinaci s 6 GB operační paměti zajistí dostatečný výkon pro pracovní použití. Těšit se můžeme také na 128GB vnitřní paměť i možnost rozšíření pomocí microSD karet až o 1 TB. PLS LCD displej má FHD+ rozlišení a 6,6 palců, což je značný nárůst oproti předchůdci. Obnovovací frekvence dosahuje 120 Hz. Ochranné sklo Corning Gorilla Glass Victus+ ochrání proti poškrábání.

Galaxy XCover6 Pro Main1

S rozměry 168,8 × 79,9 × 9,9 mm a hmotností 235 gramů není XCover 6 žádný drobek. Zárukou dostatečné odolnosti má být certifikace MIL-STD-810H a krytí IP68. Citlivost displeje lze zvýšit tak, aby bylo možné telefon ovládat i v rukavicích. Překvapením je uživatelsky vyměnitelná baterie s kapacitou 4 050 mAh. Nabíjení je možné pomocí 15W adaptéru v balení nebo POGO nabíječky, která se prodává samostatně.

Samsung XCover6 Pro

Specialitou jsou také dvě programovatelná tlačítka, díky kterým lze telefon používat jako snímač čárových kódů nebo vysílačku. Fotovýbava čítá 50Mpx hlavní fotoaparát se světelností f/1.8 i širokoúhlý s rozlišením 8 Mpx a světelností f/2.2. Přední kamera má 13 Mpx a světelnost f/2.2. Prodej novinky od Samsungu začne na začátku července a doporučená maloobchodní cena činí 14 999 Kč.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku