Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Recenze » Samsung Wave III: Rychlík s kovovým tělem a systémem Bada 2.0

Samsung Wave III: Rychlík s kovovým tělem a systémem Bada 2.0

Samsung Wave III s operačním systémem Bada 2.0 vypadá na první pohled velice atraktivně. Má ale v zástupu konkurentů s Androidem vůbec šanci na úspěch?

Korejský Samsung lze právem považovat za jednoho z největších světových producentů mobilních telefonů. V oblasti chytrých telefonů se ale nechce spoléhat na „externí dodavatele“ operačních systémů a proto sám vyvíjí vlastní systém pro chytré telefony. Ten se jmenuje Bada a Wave 3 obsahuje verzi 2.0, která je oproti první uvolněné verzi velkým skokem kupředu. Má ale tento nový systém, který zatím není příliš rozšířený, vůbec nějakou budoucnost? Zvlášť v konkurenci takových jako je iOS ve verzi 5, Android ve verzi 4.0 a Windows Phone 7.5, které jsou podstatně více rozšířené, je jím věnována vysoká pozornost a hlavně, jsou pro ně k dispozici desítky či stovky tisíc aplikací, bez kterých si moderní operační systém pro mobilní telefony ani nedovedeme představit. Obstojí Bada 2.0 v této konkurenci? Má na to? Nebo se musí spokojit s tím, že bude hrát „druhé housle“? Uvidíme…

-
Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, kde si telefon můžete zakoupit.

- -

Plusy (+)

– celokovová konstrukce
– rychlý a stabilní operační systém
– slušná výdrž baterie
– sdílení internetu
– dobrý webový prohlížeč
– cena

Minusy (-)

– chybějící spoušť fotoaparátu
– pomalý fotoaparát
– málo aplikací
– nepohodlná práce s e-maily
– místy nelogické ovládání
– 3,5 mm jack na spodní hraně

SAMSUNG S8600 Wave III lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Obsah balení

Poslední dobou je zvykem, že Samsungy dorazí v malé, bílé, úhledné krabičce, která obsahuje jen to nejnutnější. Nejinak je tomu i v případě Wave 3. Balení obsahuje nabíječku, datový USB kabel s koncovkou microUSB, sluchátka s 3,5 jack konektorem a překvapivě, 2 GB microSD kartu s adaptérem na SD. Nic víc, nic míň. Na druhou stranu, co si budeme povídat, ono to vlastně stačí.

- - -

Nemá smysl jednotlivé součásti balení rozebírat. Snad se jen zastavím u nabíječky. Není dle současných trendů, tedy jen adaptér s USB zdířkou, ale je z ní „napevno“ vyveden kabel. Zvláštní. A zmíním i sluchátka, která jsou zcela průměrná, spíš podprůměrná, a to jak zpracováním, tak zvukovým projevem. Pokud to s poslechem hudby myslíte vážně, nejspíš sáhnete po nějakých vlastních, čí zakoupíte lepší.

Design a zpracování

Vzhled není žádným překvapením a Wave III již na první pohled a klidně z větší vzdálenosti zcela jasně identifikujete jako Samsung, takže není problém ho zařadit do neustále se rozrůstající se rodiny korejského výrobce.

- - -

- - -

Velkým překvapením jsou ale použité materiály, konstrukce a zpracování. Tělo telefonu je kovové, materiály působí velmi hodnotně a celkově telefon dobře padne do ruky i díky svým rozměrům. I přes hojnost použitého kovu, váží Wave III „jen“ 127 gramů, takže kapsu vám rozhodně neutrhne. Chválím.

- - -

Zároveň chválím rozměry. Samsung se držel při zemi, použil jen 4“ displej a tomu odpovídají celkové rozměry telefonu, díky kterým dobře padne do ruky a pohodlně se ovládá. Nestávalo se mi to, co u jiných modelů, tedy strach, že mi telefon vypadne z ruky.

- - -

Zajímavostí je zadní kryt, resp. systém přístupu k baterii a SIM kartě. Tělo telefonu je uloženo v jakési kovové „ulitě“, ze které se „vyšoupne“, ale nejde vyndat úplně. Pod zadním krytem je kromě baterky a SIM karty i slot pro paměťovou kartu. Celkové řešení si raději prohlédněte na fotkách.

- - -

- - -

Přední straně dominuje 4“ displej, pod ním hlavní středové tlačítko a kolem něj dvě senzorová, která na dotyk nereagují tak přesně, jak bych očekával. Upřímně, Samsung by se měl rozhodnout a držet se u každého modelu jednoho stylu. Buď hardwarová tlačítka, nebo senzorová. Rozhodně ne oboje naráz. To je pak těžká schizofrenie a ještě když to nefunguje jak má. Pravý bok hostí zapínací tlačítko, levý dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti. Spodní hrana pak microUSB konektor, mikrofon a 3,5 jack. Upřímně, dát poslední jmenovaný konektor na spodní hranu, to musel někdo vymýšlet hodně dlouho, zapotil se u toho a rozhodně by zasloužil, no však vy víte co… ;) Ale to jen můj subjektivní názor.

- - -

Na zádech je pak kromě jména výrobce čočka fotoaparátu, LED dioda a hlasitý reproduktor. Jednoduché, elegantní, neohromí, ale ani neurazí.

- - -

Tzv. form factor je to nejlepší z celého telefonu. To jak vypadá, jak je zpracovaný, jak navenek působí, hodnotím na výbornou. Zbytek, vnitřnosti, software atp., to už je na jinou debatu. Však uvidíte dále.

- -
Srovnání s Lumií 710 a iPhonem 4S

Displej

Samsung vsadil na osvědčenou kvalitu a Wave III se pyšní Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 4“ a dnes už běžným rozlišením 480 x 800 bodů. V konkurenci displejů s HD rozlišením ho tyto parametry pasují spíš do střední třídy. Ale ono to pro každodenní použití bohatě stačí.

- - -

Důležitější ale je, že displej má velmi věrné podání barev, široké pozorovací úhly, černá je opravdu černá a barvy nejsou tak nesmyslně „přepálené“ jako u jiných modelů nejen tohoto výrobce. Displej u modelu Wave III se zkrátka povedl a rozhodně je jedním z lákadel celého telefonu.

Fotoaparát a video

Nechci hned na začátku říct, že je to tragédie, zkusím tedy volit mírnější výrazy. Prostředí fotoaparátu nevybočuje z toho, na co jsme zvyklí u konkurenčních platforem. Horší je to s rychlostí a s tím související použitelností. Fotoaparát je příšerně, ale příšerně pomalý. Nedokážu říct, jestli je to problém jen mého kusu, ale má zkušenost je bohužel dost hrozná. Všechno, co s foťákem dělám, zdržuje. Takže i kdyby finální výsledek byl sebevíc ucházející, s Wave 3 prostě fotit nebudete.

- - -

- - - 
Další fotografie a videa si můžete prohlédnout v galerii

Výsledky ale nejsou nakonec tak špatné, za dobrého světla umí Wave III pořizovat velice pěkné fotky. Však posuďte sami. Telefon zvládá také nahrávat video v HD rozlišení a kvalita ani v tomto případě není nijak špatná.

Výkon

Wave III svými hardwarovými parametry nevybočuje z průměru trhu. Single-core 1,4 GHz Scorpion, 512 MB RAM, 3D akcelerace grafiky Adreno 205. Parametry, které zaručují plynulý chod celého systému. Na plynulosti má také nemalý podíl dobře odladěný systém, který málokde laguje a nezdržuje tak při každodenním používání. Což se o konkurenčních modelech se stejnými HW parametry rozhodně říct nedá. I tak se ale najdou místa, která plynulostí neoplývají. Ať už je to fotoaparát, navigace aj.

Bohužel se mi za dobu testování několikrát telefon zasekl tak, že jsem v jednom případě musel restartovat a ve druhém vyndat baterku. Pokaždé to bylo ve spojení s aplikací Caster. Docela nepříjemné zjištění. Zároveň se mi osvědčilo telefon jednou za tři dny restartovat, pak běžel výrazně plynuleji. Což také není zrovna dobrá vizitka moderního systému.

Baterie a výdrž

Výdrž mě příjemně překvapila. Wave III v pohodě zvládne 2 dny. Nevím, jestli je to práce 1500 mAh (což není mnoho) Li-Ion baterie, dobře optimalizovanému systému, nebo malému množství aplikací, ale ono je to nakonec jedno. Při průměrné zátěži několika hovorů, SMS, mailů, Twitteru a surfování denně, vydrží dva dny a to se v dnešní době cení.

Mnozí uživatelé jistě ocení, že ani u baterky se Samsung nedržel aktuálních trendů a můžete ji jednoduší vyjmout z těla telefonu a například ji nahradit jinou. Když jsme jas displeje nastavili na poloviční hodnotu a zapnuli přehrávání videa, vydržel Wave III úctyhodných 7 hodin a 40 minut. To je ve srovnání s konkurenčními Androidy nadprůměrný výsledek.

Operační systém: Bada 2.0 s celou řadou vylepšení

Po prvním zapnutí vás překvapí, jak je telefon podobný svým bratříčkům s Androidem. Kdybych vám neřekl, že uvnitř běží Bada ve verzi 2.0, možná to ani nepoznáte. Svůj podíl na tom má za prvé rozhraní TouchWiz a za druhé, snaha Samsungu přiblížit systém Bada co nejvíce Androidu. Otázkou je, jestli to není na škodu a jestli by si Bada nezasloužila více odlišení. Já osobně si myslím, že rozhodně ano. Tento systém by měl jít vlastní cestou a ne cestou Androidu.

- - - 

Stejně jako Android i Bada disponuje mnoha plochami, které si můžete přizpůsobit dle libosti. V základu je ploch 6 a umístit na ně lze všelijaké widgety, ikony aplikací, zkratky apod. Přizpůsobit si je tedy můžete dle vlastních potřeb. Stejně jako u Androidu.V systému lze změnit jak font, tak jeho velikost. Změnu velikosti pochopím, ale proč bych měl měnit font, to mi hlava nebere. Na druhou stranu, možnost volby tu je a proti gustu…

Bada, stejně jako Android, umí i notifikační lištu, kterou stáhnete z horního okraje displeje. Umí plus minus to samé co v Androidu. Kdo by to byl řekl. Kromě oznámení umí zapnout nebo vypnout Wi-Fi, Bluetooth, zvuk a vibrace a automatické otáčení displeje. Upřímně, vliv Androidu je na můj vkus až moc znatelný. Spodní část displeje „okupují“ čtyři ikony – klávesnice, kontakty, zprávy, menu – bohužel jsem nepřišel na to, jak je nahradit, takže předpokládám, že to ani nejde.

- - -

Hned v úvodu, po zapnutí, si můžete nastavit synchronizaci telefonu se všemi možnými i nemožnými účty a službami. Na výběr máte z: Samsung, Facebook, Twitter, LinkedIn, Exchange ActiveSync, Windows Live, Google, Yahoo! a jiné. U některých lze zvolit, co vše se má synchronizovat a v jakém intervalu. Bada se v tomhle přiblížila svým konkurentům, kteří synchronizaci takových účtů také nabízejí již v základu. Výrazně to zjednodušuje práci s telefonem.

Co tak trochu zamrzí, je nemožnost otočit telefon do landscape a psát tak pohodlněji při vyplňování přihlašovacích údajů. Ale co, překousnout se to dá. U všech účtů (Hotmail, Gmail, Yahoo!) mi telefon napsal hlášku o neplatném certifikátu, ale když ho přijmete, nastavení pokračuje dál.

-  -

Zvláštní je, že telefon synchronizuje kontakty jen z účtu na Facebook a LinkedIn. Kontakty na Hotmail, Gmail a Yahoo! ho nechávají naprosto chladným. To je dle mého hodně velká chyba. Zvlášť za předpokladu, že přecházíte z jiné platformy, kde jste byli na kontakty v e-mailu zvyklí.

Občas jsem se také pral s nelogickým ovládáním. Nebo jsem spíš nepřišel na to kudy kam. Najednou se ocitnete v nějaké aplikaci, chcete jít o krok zpět a ono není jak. A tlačítko s „červeným telefonkem“ vás vyhodí rovnou do menu. Což je občas pěkně k vzteku. Specialistou v tomhle ohledu je například aplikace pro práci s maily. Snad tyto nelogičnosti s dalšími updaty systému zmizí. Pokud ne, zmizí on v propadlišti dějin.

- - -

Další pihou na kráse jsou aplikace pro OS Bada. Jaké jsou k dispozici, se můžete podívat na SamsungApps.cz. Musím říct, že nabídka je hodně skromná a dost podstatných věcí zatím chybí. Nicméně základní aplikace pro sociální sítě a organizaci času jsou, stejně jako všelijaké šikovné utilitky, takže si mezi nimi určitě vyberte. Jen musíte počítat s tím, že na určitou potřebu najdete třeba jen jednu aplikaci a ne 10+ jako u jiných OS.

- - -

Co se týče her, nemusíte se bát. Pecky jako Angry Birds, Need For Speed, Asphalt 6 HD, The Sims 3 apod. jsou k dispozici i pro Badu ;). Placené i zdarma aplikace můžete instalovat i přímo z telefonu. Připravte se ale, že procházení obchodem s aplikacemi rozhodně nepatří k nejrychlejším aktivitám na tomto telefonu. 

- - -

Webový prohlížeč

Dolphin browser podle mě patří k průměru, co si můžete na brouzdání po netu vybrat. Umí záložky, surfování ve více oknech, odeslat stránky do aplikace Caster, práci s oblíbenými. V tomhle nijak nezaostává za konkurencí. Zároveň je rychlý, stránky vykresluje plynule, umí pinch to zoom a dvojité poklepání a samozřejmě i Flash. Takže na „takové to mobilní brouzdání“ je plně dostačující a nemám k němu výhrad. Ať nad tím přemýšlím jak chci, za dobu testování Wave 3 mě prohlížeč ničím nepřekvapil, ani nevyvedl z míry. Je prostě dobře použitelný.

- - -

E-maily, kontakty, sociální sítě a organizace času

Vše je hezky schováno pod aplikací Social Hub a jak už jsem psal v úvodu, telefon se hned na začátku po prvním zapnutí zeptá na nastavení účtů, které chcete přidat.

Z e-mailových služeb jsou přednastaveny Gmail, Yahoo! a Windows Live. Pokud znáte potřebné údaje, můžete přidat synchronizaci s jakýmkoli jiným mailovým účtem nebo s Exchange serverem.
Musím říct, že sloučení mailových účtů se sociálními sítěmi pod jednu aplikaci určitě má své výhody, ale mně to ani v nejmenším nevyhovuje. Naštěstí je zde možnost v nastavení zvolit, co vše se bude v Social Hub zobrazovat, takže jednotlivé mailové schránky lze „postavit“ mimo tuto aplikaci. Alespoň něco. I tak ale práce s maily není zrovna pohodlná, protože aplikace pro práci s maily je příšerná, nepřehledná, s nesmyslně velkým fontem (v nastavení jsou pouze tři úrovně velikosti) jak při čtení, tak při psaní. Tady se mají chlapci od Samsungu ještě hodně co učit. Aplikace sice umí pracovat se složkami na serveru, ale tahle možnost celkový dojem už nevylepší.

- - -

Pohyb na sociálních sítích se odvíjí od aplikace Social Hub. Opět můžete mít vše na jedné hromadě, nebo volit cestu samostatných aplikací, nejlépe třetích stran. Já osobně vždy volím druhou cestu, protože Social Hub a jeho provedení mi prostě nevyhovuje, nehledě na to, že aplikace třetích stran vám toho funkčně nabídnou podstatně více.

- - -

Kontakty se vám stáhnou ze sociálních sítí a uloží na jedno místo. Pokud máte jeden kontakt na více místech, telefon informace sloučí dohromady. Toto při synchronizaci proběhlo naprosto bez problémů. Spíš mi vadilo, že se mi nezadařilo dostat do telefonu kontakty z GMailu a Hotmailu a také z Twitteru. Jakmile si člověk zvykne na systém práce s kontakty ve Windows Phone 7.5, každé jiné řešení pak má své mouchy. Ale OS Bada chybí jen pár malých krůčků k dokonalosti. Pokud nemáte kontakty na sociálních sítích, ale v PC, zbývá ještě cesta synchronizace.

- - -

Poměrně pěkně je udělán kalendář. Zvládá měsíční, týdenní, denní pohled a seznam událostí. Týden je řešen netradičně, dny vidíte jako řádky pod sebou, ne jako sloupce. Zobrazit lze samozřejmě více kalendářů, záleží na tom, kolik máte v telefonu přidaných účtů se synchronizací kalendáře. Vytvoření nové události je jednoduché, přehledné a rychlé. To velmi chválím.

Bonusový software

Z bonusového softwaru určitě musím zmínit Polaris Office, který kromě prohlížení zvládne i editaci a vytvoření nového dokumentu. Je plně funkční a zdarma.

Navigace disponuje velmi dobře zpracovanými mapovými podklady, naviguje bez větších výhrad, ale aplikace jako taková je pomalá a i když zvládá pokročilejší funkce jako vyhledávání v kontaktech v telefonu, volbu profilu trasy, upozornění na kamery, překročení rychlosti, stahování dopravních informací apod., místy je její ovládání naprosto nelogické. A jak už jsem psal, její rychlost je opravdu na obtíž.

Aplikace Music Hub a Social Hub známe ze Samsungů s Androidem. Stejně tak All Share a YouTube.

A nakonec Caster, aplikace, která vám umožní schovat si vybrané webové stránky (z telefonu nebo z PC) pro pozdější čtení a sdílet je s přáteli. Za prvé v tom nevidím žádný hlubší smysl a za druhé je nutné mít založený Samsung účet. Nemluvě o tom, že rychlost a ovládání aplikace se opět řadí k těm horším. Během testování jsem nenašel jeden jediný důvod, proč bych tuhle aplikaci měl používat. Vyzkoušel jsem a neoslovila mě.

Závěrečné hodnocení

Jaký tedy je Samsung Wave III? Obstojí v konkurenci modelů postavených na jiných operačních systémech? Můj subjektivní názor je, že ani náhodou. Bohužel. Proč? Je to jednoduché.

Graf ceny produktu SAMSUNG S8600 Wave III poskytuje server Heureka.cz

Wave 3 je designově vcelku povedený model, který je dobře zpracovaný za použití hodnotných materiálů. Srovnám-li ho s kolegy z vlastní nebo konkurenční korejské stáje, v tomto ohledu „píská jinou ligu“ a ostatním ukazuje záda. Alespoň zatím. Stejně tak má naprosto dostatečný HW a poměrně dobře odladěný systém, který je podobný Androidu, ale v mnoha ohledech jednodušší, a tak se subjektivně lépe používá. Možná i proto, že nenabídne tolik možností nastavení, rozšíření, přizpůsobení atp…

Jenže celé to kazí pár věcí, a to:
1) Naprosto příšerně pomalé prostředí fotoaparátu – což se dá ale v dalších updatech vyřešit
2) Nízký zájem ze strany Samsungu – což se také může změnit, až hoši pochopí, že Android není vše
3) Minimum použitelných a kloudných aplikací – což se také může změnit, až se změní bod 2
4) Místy nelogické a komplikované ovládaná – ale který systém tímto neduhem netrpí

Z tohoto pohledu bych tedy Wave 3 nezatracoval. Resp. platformu Bada bych nezatracoval, protože než se v bodu 2 a 3, které jsou pro úspěch naprosto stěžejní, něco pohne, proteče Vltavou kolem Hradu ještě hodně vody a Wave 3 bude morálně zastaralý model.

Chcete-li tedy vystoupit z řady něčím neobvyklým a nemáte přehnané nároky na aplikační nabídku pro váš smartphone, není Wave 3 úplně špatná volba, navíc se prodává za velice sympatickou cenu. Pokud ale jste „smartphone power user“, na Wave 3 a OS Bada ještě nějakou dobu zapomeňte a poohlédněte se raději někde jinde.

Marek Hajn

35 komentářů

 1. Honza (neregistrovaný)

  Bada= obloukem se tomu vyhnout

  • zune85 (neregistrovaný)

   bada = v pohode , určite to bude pre tento telefon a odladene viac ako x počet x zariadení z androprdom

  • uni (neregistrovaný)

   zune85: To už opravdu radši WP, než Android/iOS vykrádající Bada…

  • giff (neregistrovaný)

   uni: Z Bady se stane plnohodnotny system az po spojeni s Tizenem. Prvni zarizeni by mely prijit uz v 2Q 2012.

  • uni (neregistrovaný)

   giff (neregistrovaný): Neměl se stát plnohodnotným ve verzi 2.0?:-)

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   2Honza: Já bych se tomu systému určitě nevyhýbal. Má vcelku slušný potenciál, pokud se povede ho lépe odladit a poskytnout mu dostatečnou podporu jak v oblasti updatů, tak aplikací.

   Zatím je to ale OS hlavně pro nenáročné uživatele. Těm nabídne dle mého vše potřebné.

   2UNI: Musím souhlasit.

   2GIFF: Je to možné. Mohl by to být plnohodnotný systém i bez toho, kdyby se mu Samsung více věnoval a nesoustředil se hlavně na Android.

  • Miloš Machát (neregistrovaný)

   Mám Wave 3 necelý měsíc a jsem s ním spokojený. Ano, v počtu aplikací se appstore nemůže s android marketem měřit, to je bez debat. CO se týká samotného provedení telefonu, tak to je opravdu kvalitně zpracované. Ovládání telefonu mi přijde logické, dobře uspořádané. Displej, jak zde již bylo řečeno, je dobře čitelná i na sluníčku. Hlavním kritériem při výběru telefonu pro měl byla a) kvalita reprodukce hudby a za b) kvalita fotoaparátu. Hudební výstup je na vysoké úrovni a dokonce přibalená sluchátka nejsou tak špatná, jak jsem (i na základě recenzí) očekával. Fotoaparát fotí velice dobře, dokonce i v horších světelných podmínkách, jsem výslednými snímky příjemně překvapen. Ano, prodleva od zmáčknutí spouště k pořízení snímku tam je, ale o nic tragického se nejedná…je to stále „jen“ telefon a :) Osobně tenhle S8600 hodnotím jako mimořádně zdařilý.

 2. GreenArrow (neregistrovaný)

  Zaměření tohohle webu je mi čím dál větší záhadou…

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Proč?

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   A s čím konkrétně máš problém?

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Co ti sem konkretne nepasuje??

  • Mathew (neregistrovaný)

   Mně sem spíš nepasuje greenarrow. Pamatuju si ho už když perlil v diskuzích, takže bych jeho komentáře bral naprosto za bezpředmětný.

  • Peete (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Jednoznačně naráží pouze a jen na použitý OS, to většinou lidi dělají, že se do Bady navážejí. A také to, že zde byla napsána o „vlnce“ vůbec recenze :D , jinak já jí chválím, je mi sympatická :)

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Peete: Není důvod se do Bady navážet. Naopak. Tenhle systém si zaslouží pozornost a ze strany výrobce podporu. Z mého pohledu víc než Android.

  • Peete (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Já vím Marku, sám vlastním Wave II, který nejspíš také znáš :) a s jeho nástupce jsem si hrál a dostalo mě hlavně to zpracování těla(ale to je prostě řada Wave) Badu znám opravdu dobře od verze 1. Dlouho jsem jel na Wave I s verzí 1.2(JK1) a nikdy mi nechybělo nic extra, za co bych jí odsoudil :)

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Peete: Já měl tu čest s úplně prvním Wave. S dvojkou jen velmi krátce a teď s trojkou. A Badu budu dál obhajovat, protože Samsung by se tomuhle OS měl víc věnovat.

  • Peete (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Naprostý souhlas, škoda toho postoje, že na prvním místě má Samsung právě Android a pak až to ostatní(Bada a WP) ale s radostí si osahám nástupce Wave III :) A hlavní rozdíl mezi první a druhou vlnkou, byl stejně jen typ displeje a jeho úhlopříčka, kde na plný čáře vyhrál první Wave ;)

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Peete: Obávám se, že bude trvat ještě dlouho, než Samsung pochopí, že není dobré spoléhat jen na Android, ale měl by více diversifikovat a zaměřit se i na ostatní platformy.

   Z mého pohledu ale je úspěch už jen to, že se do něčeho jako je Bada vůbec pustil.

  • jerry_stolarik (neregistrovaný)

   Vubec bych badu neurazel spis naopak. Nakonec ma v tuhle chvili Bada taky dvakrat tak vetsi podil na celosvetovem trhu nez ma Windows Phone.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   jerry_stolarik: Neznám čísla, ale pokud je to tak, jde o úctyhodný výkon. Sice dáno delší dobou na trhu, ale i tak.

 3. Poky95 (neregistrovaný)

  Telefon bych nechtěl hlavně kvůli systému, ale co se mi na Wavech obecně líbí – designový rukopis Samsungu (stejně tak na Omniích), nevím proč, ale řada Galaxy se mi z nějakého důvodu ani zdaleka nelíbí tolik jako Wave/Omnia, které mi připadají daleko více… Samsungovské, takové, jaké tu bylo před rozšířením dotykových telefonů s iPhonem v čele. ;-)

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Omnia W je hezká. Wave 3 je dobře udělaný, ale takový nudný. Designově mě nijak extra nezaujal.

   A Galaxy je opravdu o ničem, s tím souhlasím. Prostě kopie iPhonu.

 4. Stepan Pazderka (neregistrovaný)

  Jak můžete dát mínus za to, že je jack na spodní straně? Naopak je to to nejlepší místo, kam ho umístit. Nemusíte telefon přetáčet pokaždé, když ho vytáhnete z kapsy.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Je to subjektivní hodnocení. Jinak to ani nejde.

   Již delší dobu mám telefony s jackem na horní straně (Lumia 800, iPhone 4, BlackBerry Bold, aj…), takže jsem zvyklý a více mi to vyhovuje.

 5. Mínusy – 3,5 mm jack na spodní hraně? Tak to mě je fuk jestli je to na vrchní hraně nebo na spodní. Osobně by mi spíš vadil z boční hrany.

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   Je to vždy o osobních preferencích. Já výstup preferuji na horní hraně, na spodní by mi také trochu vadil, i když je pravda, že se telefon v kapse v tomhle případě prostě dá nosit obráceně :)

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Je to o osobních preferencích a o zvyk. Nic jiného to není. Lidi si zvykli na horší věci, než je umístění 3,5mm jacku ;)

 6. 3,5mm jack na spodní straně je nejlepší řešení, dle mého subjektivního názoru :)

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   A dle mého zase nahoře ;) Život je otázkou priorit. A recenze nemohou být 100% objektivní ;)

   Díky.

  • Marek Hajn: Nemám problém s objektivitou recenze. Ale Plus a Mínus je něco jako rychlé hodnocení a proto sem patří zásadní věci, ne něco, na co můžou mít 4 lidé, 4 různé názory.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   osud: Chápu…

   S tím se ale potýkáme u každé recenze. Viz microSIM, vestavěná baterka apod. Málokdy se trefíme do vkusu všem ;)

   Ale zkusím se nad tím zamyslet ;)

 7. milennium (neregistrovaný)

  Největší problém OS Bada je v tom, že vývoj trvá poměrně dlouho a stále není úplně finálně dokončený. Situace je stejná jak u Bada 1.2 tak 2.0. Chyba je jednoznačně na straně Samsungu a je velice podobná jak u OS Android tak i Bady. Je to o tom, že Samsung má velice kvalitní „železo“, ale samotný OS a doladění na železo je už horší.

  Konkrétně třeba u Bady 2.0. Postrádám funkce které samotný Samsung prezentuje na svých demonstračních videích. A to už od představení Wave 1. A táhne se to až k Wave 3… Ještě konkrétněji třeba. Jedná se třeba o „Social Hub“. Na svých videích Samsung s velkou slávou prezentuje velice povedený nativní klient Gtalk a WLM, ale samotná situace je naprosto jiná. V některých verzích fw úplně chybí Social Hub, v některých je jen WLM. Prakticky v žádné prodejní verzi fw není Gtalk. Člověk se nikde nic nedozví, odpovědi od Samsungu už vůbec ne.

  A to můžu pokračovat třeba i k navigaci. Samsung před pár měsíci sliboval bezplatnou navigaci pro Wave 3 od TomTom. A realita ???

  Ještě k samotnému OS. Není špatný, ale jen pokud člověk chce SMS, trochu Emailu a sem tam muziku a video a občas web. Kvalitní klient Facebook a Twitter je velice špatný a přišel dost pozdě. Facebook chat (samozřejmě, že nativní), není nikde… Provázanost těchto aplikací s OS je velice mizerná. Práce s těmito aplikace je těžkopádná a velice špatná.

  Tohle není moje resume nad tímto OS, ale jenom pouze pár postřehů a tím jsem chtěl taky říct, že OS Bada už asi ne…

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Díky za názor a konstruktivní příspěvek.

   V podstatě se nedá než souhlasit. Vyplývá mi z toho to, co opakuji pořád dokola. Bada není špatný OS, ale potřebuje více pozornosti, péče a podpory. To se mu ze strany Samsungu nedostává, bohužel.

   A podle informací, které mám, tak třeba u nás jsou prodeje tragické. Což je škoda, protože jak píšete, pro nenáročného uživatele, je tento systém velmi použitelný. A otázkou je, jestli to nakonec není lepší volba než Samsung Galaxy W, který je srovnatelný jak cenou, tak výbavou, jen jede na Androidu 2.3.

  • misoot (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Jak vam fungovala na tomto telefonu navigace? Ja sem wave 3 koupil pred tremi mesici a podarilo se mi ji rozbehnout celkem 3x, vzdy sem cekal vic nez 5 minut. Ted uz nefunguje vubec. Muzu stat 10 minut venku na poli v slunecnem pocasi a GPS neni schopne najit moji polohu. Dik predem za reakci.

 8. Aneta Mertova (neregistrovaný)

  Dobrý den, o tomto telefonu uvažuji již delší dobu ale pořád mi hlavou vrtá otázka, jestli bude možné stahovat na tento telefon kvalitní aplikace zadarmo, nebo jestli takové aplikace pro tento systém existují?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel