Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Samsung vyvíjí další chytré hodinky, které budou konkurovat Motorole

Samsung vyvíjí další chytré hodinky, které budou konkurovat Motorole

Samsung je jedna ze společností, která se s vervou pustila na trh takzvaných „wearables“, jihokorejská společnost už stihla vydat dvě generacechytrých hodinek Gear (viz recenze) a na dvojce se nehodlá zastavit. Do pozornosti internetové sítě se dostal patent, který podal Samsung ještě loni a který znázorňuje představu kulatých chytrých hodinek. Oproti řadě Gear nepůjde o zcela samostatný přístroj s vlastní SIM kartou, nýbrž o doplněk ke smartphonu nebo tabletu.

Dle informací v patentu hodinky nabídnou kombinaci ovládání gesty spolu s optickým senzorem na náramku a aby takové zvláštní ovládání umožnily, nejspíš se budou vymykat ekosystému Android Wear tím, že poběží na proprietárním na míru upraveném systému jako Tizen.

  

Dle vzhledu připřavovaných hodinek snad každého smartmaniaka napadne, že je výrobek velice podobný Moto 360 od Motoroly a faktem je, že pokud jej Samsung v dohlednu vydá, bude Moto 360 nejspíš přímo konkurovat. Na druhou stranu pravdou je, že ačkoliv jsme zatím neviděli skutečný produkt od Samsungu, svůj patent Korejci podali ještě v loňském srpnu, dlouho před tím než se objevily první obrázky Moto 360.


Hlavní konkurent: Motorola Moto 360

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

3 komentáře

  1. Velda (neregistrovaný)

    Ano, opět revoluce od Samsungu. :o) Chacha, kdy ta firma něco vymyslí z vlastních hlav? :-D

    • Vždyť jsem psal ke konci bleskovky, že ten patent podal Samsung loni v srpnu, v době kdy se o Moto 360 ještě ani nevědělo ;)

    • xxx (neregistrovaný)

      Valdo Prosím tě za všechny lidi co si rádi čtou články a komentáře, abys si nejdříve přečetl velmi pečlivě článek a potom kritizoval….. Děkuji

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel