Domů » Bleskovky » Samsung vysvětluje, proč Galaxy Note 10 nemá sluchátkový jack

Samsung vysvětluje, proč Galaxy Note 10 nemá sluchátkový jack

Samsung dlouho hájil sluchátkový jack, avšak se včerejším představením smartphonů řady Galaxy Note 10 dal tomuto tradičnímu analogovému konektoru sbohem, minimálně u svých vlajkových lodí. Jaké ho k tomu přivedly důvody?

Větší akumulátor a lepší haptická odezva

Není překvapením, že hlavním důvodem je vnitřní prostor v telefonu. Osazení zdířky pro sluchátka vyžaduje na poměry telefonu poměrně velké místo, konektor navíc musí být přímo připájený k základní desce. Díky uvolnění tohoto prostoru mohl Samsung vylepšit jiné části telefonu – prý byla vylepšena haptická odezva telefonu a také se dovnitř vešla o 100 mAh větší baterie. To je sice pouze o necelá 3 procenta více, ale i tak je to lepší než nic.

Note 10 a pero S Pen
Note 10 a pero S Pen

Samsung se s v minulosti konkurenci za odstranění sluchátkového jacku v reklamních kampaních vysmíval, ovšem po představení Galaxy Note 10 veškeré stopy ze svého YouTube kanálu zametl.

Samsung ingenius dongle

Toto video už na YouTube kanálu Samsungu nenajdete

Dá se předpokládat, že sluchátkový jack se nevrátí ani s řadou Galaxy S11 a co hůř, Samsung do balení Galaxy Note 10 nepřidává redukci a dokonce k předobjednaným telefonům nepřidává zdarma svá bezdrátová sluchátka Galaxy Buds.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments