Domů » Bleskovky » HTC Vive a Oculus Rift dostanou konkurenta: Samsung vyvíjí samostatnou virtuální realitu

HTC Vive a Oculus Rift dostanou konkurenta: Samsung vyvíjí samostatnou virtuální realitu

Ve světě virtuálních realit to začíná pořádně vřít. Samsung se na své vývojářské konferenci Samsung Developer Conference 2016 (SDC 2016) vyslovil, že vyvíjí vlastní samostatné brýle Gear VR pro virtuální realitu, ke kterým už nebude potřeba žádný smartphone.

Na trhu je prozatím zařízení pro zprostředkování virtuální reality poměrně málo, avšak velké firmy v nich začínají cítit potenciál, a tak si nechtějí nechat ujet pomalu se rozjíždějící vlak.

VR-Plans

Tip ke čtení – Srovnali jsme virtuální reality. Která je nejlevnější, která nejvýkonnější, a která se vyplatí?

Nové brýle od Samsungu by tak mohly plně konkurovat například HTC Vive nebo Oculusu Rift. Nabídnou vlastní displej, samostatné úložiště a celou řadu dalších potřebných senzorů. Injong Rhee, ředitel divize pro výzkum a vývoj, však dodal, že vývoj nových brýlí by mohl trvat i několik let a že pro Samsung je to běh na dlouhou trať.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).