Samsung věří stylusu: Odkoupil pětiprocentní podíl ve Wacomu

Jihokorejská tisková agentura Yonhap před nedávnem zveřejnila velice zajímavou informaci o uzavřeném obchodu mezi společnostmi Samsung a Wacom. Pokud patříte mezi grafiky, tak jistě již pomalu tušíte, čeho se dojednaný kontrakt týkal. Samsung se rozhodl odkoupit pětiprocentní podíl za částku 58,2 milionů USD. Japonská společnost Wacom už dlouhá léta působí v oblasti digitálního kreslení a průmyslové výroby grafický tabletů a dalšího příslušenství určeného pro profesionály zabývající se grafikou. Ostatně s integrací jejich technologie jsme se mohli setkat u obou generací tabletofonů řady Galaxy Note.

Samsung je pěvně přesvědčen, že stylus je klíčovým faktorem pro jeho produkty. Tato skutečnost dostává jasnější obrysy, pokud se zaměříme na čínský trh, kde je pro tamnější uživatele psaní speciálních znaků na softwarové klávesnici nelehkým úkolem. Například zadávání čínských znaků je pro majitele smartphonů nesrovnatelně pohodlnější nakreslit stylusem, než jejich zdlouhavé vyťukávání na klávesnici. Tyto informace by mohly zároveň nahrávat dřívějším spekulacím o připravovaném modelu Galaxy S IV, v jehož výbavě se má údajně objevit dotykové pero. K tomuto tématu se též nabízí velice zajímavá otázka, zda Wacom bude či nebude moci licencovat svou technologii i ostatním výrobcům mobilní elektroniky.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku