Domů » Bleskovky » První reálné fotografie nového véčka od Samsungu: Kubistické křivky ukrývají slušnou výbavu

První reálné fotografie nového véčka od Samsungu: Kubistické křivky ukrývají slušnou výbavu

Svého času byla véčková konstrukce velmi populární, dnes se však s takovými telefony na trhu prakticky nesetkáte. Přesto se však Samsung a LG, tedy dva výrobci, kteří toto provedení využívali v minulosti velmi často, snaží uvádět taková zařízení alespoň na asijské trhy, kde jsou přeci jen o něco populárnější. Několik týdnů zpátky představil první jmenovaný výrobce dosud nevídaně vybavené véčko s označením G9198, u nějž je bohužel dostupnost zatím potvrzena pouze pro čínský trh.

 

Jeho výbava zahrnuje dvojici 3,9palcových AMOLED displejů s HD rozlišením, šestijádrový procesor Snapdragon 808 se 2GB RAM a v nepolsední řadě také 16Mpx fotoaparát doplněný o 5Mpx kamerku nad displejem. Operačním systémem se poté stal Android 5.1 Lollipop a za zmínku stojí také akumulátor s kapacitou 2020 mAh, jenž bude pravděpodobně patřit mezi slabší stránky zařízení.

   

Novinka byla zatím k vidění pouze na oficiálních renderech, nyní se však na internetu objevily první fotografie zachycující reálný kus. Po designové stránce vsází novinka na především na hranaté tvary a nutno říct, že vypadá vskutku elegantně. Posoudit to ostatně můžete sami, jelikož snímky ukazují zařízení doopravdy ze všech možných úhlů. Jak už jsme zmínili, Samsung zatím neoznámil dostupnost mimo Čínu, není ale vyloučeno, že se s telefonem setkáme na veletrhu IFA a třeba zde výrobce oznámí i rozšíření na další trhy.

   

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

 1. Kubistické křivky, to jako mají být úsečky? :D. Jinak pěkný véčko.

  • Kamaráde „KOME“, je pravda že se v tom nevyznám, ale WIKI říká:

   “ Princip kubismu spočívá v jeho prostorové koncepci díla, předmět nezobrazuje jen z jednoho úhlu, ale z mnoha úhlů současně.“

   Tudíž na WIKI mají pravdu

 2. samsung design ????

  pozrite si DOCOMO JAPAN (aj tie už išli do p..e , lebo všade pchaju toho zeleneho android ko..ta ) telefony a hned uvidíte inšpiráciu

  týto Ctrl + C = Ctrl + V Šamšung dizajnéry nech idu odkial pri narodení vyšli

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).