Domů » Bleskovky » Samsung v patentu naznačuje vzhled Galaxy S10. Nemusí mít vůbec žádné rámečky

Samsung v patentu naznačuje vzhled Galaxy S10. Nemusí mít vůbec žádné rámečky

Samsung zatím odolává trendu vyrábět telefony s vykousnutým displejem, a přesto se nedá říci, že by jeho vlajkové modely trpěly přehnaně širokými rámečky. Korejský gigant ale možná nové vlně vzhledu telefonů nakonec podlehne, minimálně o ní přemýšlí. Naznačuje to patentová přihláška zobrazující následující nákresy.

Takto si Benjamin představuje Galaxy S10. Jedna verze je s „výřezem“, druhá klasická
Takto si Benjamin Geskin představuje Galaxy S10. Jedna verze je s „výřezem“, druhá klasická. Rendery vytvořil na základě nejnovějších patentových přihlášek.

S vykousnutým displejem

První obrázek znázorňuje zařízení, které se zepředu podobá iPhonu X, má však ještě tenčí rámečky a užší výřez obrazovky, do kterého se vejde sluchátkový reproduktor, čelní kamerka a důležité senzory. Zajímavé je, že ani v tomto případě nechybí 3,5mm jack na spodní straně, doprovázející USB-C pro nabíjení.

Pro vzhled zad má Samusng v patentu připraveno několik alternativ; pokaždé s duálním fotoaparátem. Liší se však pozicí i vzájemnou orientací, stejně tak jsou jinak řešeny předěly zad, naznačující, že Samsung uvažuje o kovovém těle.

Na schématech také není vidět čtečka otisků prstů, takže buď Samsung přemýšlí o jejím zabudování přímo do displeje, nebo po vzoru Apple vsadí na zcela jinou technologii biometrického ověřování uživatele.

Schémata z patentu si vypůjčil i známý designér Benjamin Geskin a pro server TechnoBuffalo zpracoval detailní rendery, jak by mohl takový telefon vypadat ve skutečnosti.

Zcela bez rámečků

Tím ovšem nekončíme. V patentu Samsungu se totiž objevil i druhý koncept, tentokráte zcela bezrámečkový a bez výřezu displeje. Zobrazovači tak patří téměř 100 % čelní plochy, což by přál mít snad každý výrobce telefonů.

Tento koncept ale zatím nijak neřeší umístění čelní kamerky a na zádech počítá pouze s jednočočkovým fotoaparátem. Chybí také sluchátkový jack, který zastupuje pouze USB-C konektor.

I v tomto případě si zveřejněná schémata vzal na paškál Benjamin Geskin a vytvořil sérii renderů, jak by takový telefon se zcela bezrámečkovým designem mohl vypadat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Sice to s tímto článkem nesouvisí,nicméně v současné době pracuje Samsung na odstranění chyby,jejíž příčinou je skutečnost,že majitelům S0 Plus Dual se nezobrazí na display zmeškaný hovor.Chyba tato by měla být odsraněna v dubnovém update,na kterém Samsung pracuje.Tato chyba se projevuje i na mém stroji,jinak zmeškaný hovor se v seznamu volání zobrazí.

    • Zatím se to dá obejít tím, že v nastavení volání se vypne ochrana proti spamu. Ten měsíc to ještě vydržím než přijde update

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).