Domů » Bleskovky » Samsung v Číně po dvou letech ztratil prvenství, vytlačilo jej Xiaomi

Samsung v Číně po dvou letech ztratil prvenství, vytlačilo jej Xiaomi

Podle analytické společnosti Canalys je Xiaomi nyní největším prodejcem chytrých telefonů v Číně. Dokázalo prodat více smartphonů než Samsung, který byl doposud na první místě. Ve druhém čtvrtletí letošního roku získalo Xiaomi 14% tržní podíl a druhý Samsung 12 procent. Třetí bylo Lenovo, které korejský gigant předběhl o pouhých 200 tisíc telefonů, tudíž se v následujících čtvrtletích mohou pozice nadále měnit.

Samsung si držel první příčku na čínském trhu po dobu dvou let a jeho tržní podíl dosáhl maximálně 22 procent. Situace se mění a telefony čínských výrobců začínají Samsung vytlačovat v nižší a střední třídě, kdy často za stejnou cenu nabízejí výkonnější zařízení, zároveň je v Číně úspěšnější Apple po dohodě s největším operátorém, který ukrajuje Samsungu v prémiovém segmentu. Svůj podíl na tom sehráli také místní operátoři, kteří preferují domácí značky. Proč je čínský trh důležitý i pro nás? Jelikož je největší a dá se předpokládat, že bude stále více ovlivňovat trendy v mobilním světě.

David Podzimek

3 komentáře

 1. Silver (neregistrovaný)

  kdo?

  • berczo (neregistrovaný)

   jen si ten název zapamatuj ;) Když jsem po dlouhé době byl nucen přeskočit na chvíli z Blackberry na android, šáhnul jsem po Xiaomi Mi2S a byl jsem nadšen! Dokonce šéfův S4 měl horší benchmark :D Za chvíli se budeš ptát „kdo“ až uslyšíš samšunt ;)

  • Silver (neregistrovaný)

   Jen jsem trollil znám xiomi a měl jsem od nich všechny modely ale není o co stát ale klasický čecháček slyší na to, že je to levné a hned to vezme :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *