Domů » Bleskovky » Samsung uvolní aktualizaci pro využití všech osmi jader u procesoru Exynos 5 Octa

Samsung uvolní aktualizaci pro využití všech osmi jader u procesoru Exynos 5 Octa

Samsung letos představil svůj vlastní čipset Exynos 5 Octa, který využívá architektury big.LITTLE. Mezi jeho hlavní charakteristiky patří dvojice čtyřjádrových procesorů u kterých dochází k automatickému přepínání podle náročnosti jednotlivých úkonů. Za současných podmínek čipset vyhodnocuje, zda se o konkrétní proces postará energeticky šetrnější čtveřice výpočetních jader (Cortex A7), nebo druhé kvarteto (Cortex A15) určené pro náročné operace.

Jihokorejský výrobce však nedávno přišel s velice zajímavým oznámením, které hovoří o možnosti využití všech osmi jader v jeden okamžik. Do konce letošního roku začne Samsung uvolňovat aktualizaci, jejíž součástí budou HMP (Heterogeneous Multi-Processing) instrukce, které v praxi umožní heterogenní využití všech procesorových jader. Tato aktualizace má dorazit na všechna zařízení s procesory řady Exynos 5 Octa, včetně nedávno představeného smartphonu Meizu MX3. Samsung do světa zároveň vypustil video, které celý princip HMP názorně vysvětluje.


Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fishkaa
Uživatel
fishkaa

Neříkám že je to špatně, ale povolil bych to jenom při připojení do externího napájecího zdroje :D

mceza
Uživatel
mceza

Neboj, ono ty lagy zas tolik nesežerou :D

mino
Uživatel
mino

LoL to s ply ulostou GUI v menu fakt nesúvisí.

Peete
Uživatel
Peete

Jako by jsi ho neznal, jak to nesmrdí Microsoftem, tak kopat a hulákat všude, aby šel vidět. Ale holt ho to všechno trápí, vždyť má potřebu blejt doslova všude.

mceza
Uživatel
mceza

No jo, fakan PEETE opět kope kolem sebe :D Potrefená husa…

tom (neregistrovaný)
Anonym
tom (neregistrovaný)

Ještě že jsem si vybral s4 s exynosem. Já tušil že bude způsob jak spustit všechny jádra najednou.

mino
Uživatel
mino

Zaujímalo by ma či to okrem zvýšenia výkonu umožní natáčať 4k video ako u S800.

fore
Uživatel
fore

To asi ne, ale kdo to dnes k něčemu využije?

mino
Uživatel
mino

Co myslíš? 4K ? K natáčaniu 4k videa? Že to dnes nemám na čom prehrať neznamená že to nebudem mať na čom prehrať za rok dva