Domů » Bleskovky » Samsung údajně snižuje produkci desetipalcových tabletů, prý o ně není takový zájem

Samsung údajně snižuje produkci desetipalcových tabletů, prý o ně není takový zájem

Desetipalcové tablety s Androidem nikdy nebyly tolik populární a nedařilo se jim konkurovat iPadu od Applu. Poslední generace tabletů od Samsungu nebyla příliš zajímavá a zákazníci si to myslí také. Server Digitimes získal informaci od jednoho ze zaměstnanců Samsung, který potvrdil snížení objednávek na 10,1″ tablety, jelikož poptávka je hluboce pod očekáváním.

Zpráva říká, že Samsung považuje za příčinu špatných prodejů konkurenci menších zařízení. Jihokorejský gigant prodal během první poloviny roku okolo 17 milionů tabletů a podle Digitimes jich bylo 70 procent sedmipalcových.

 

Samsung v reakci na popularitu větších tabletů snížil cenu modelů Galaxy Tab 2, Galaxy Tab 3 a Galaxy Note 10.1. Ale ani to údajně nepomohl k růstu prodejů, proto následovalo snížení objednávek komponent. Stále se spekuluje, že Samsung pracuje na nových 10,1″ a 12,2″ tabletech, ale je otázkou, jestli je Android pro podobná zařízení dobrá volba. V podobné velikosti a cenové kategorii si můžeme vybrat Apple iPad nebo tablet/hybridní zařízení, s plnohodnotnými Windows 8.

David Podzimek

Jeden komentář

  1. spigot (neregistrovaný)

    Mam Note 10.1 a mensi tablet nechcem. Na mensiu uhlopriecku mam telefon.

    Chybou Samsungu je, ze neuvolnil Nexus10 na volny predaj ako to spravil Asus. Alebo mal vydat podobny tablet pod svojou znackou.

    Stale mi chyba 10″ tablet s vysokym rozlisenim.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *