Domů » Bleskovky » Samsung údajně snižuje produkci desetipalcových tabletů, prý o ně není takový zájem

Samsung údajně snižuje produkci desetipalcových tabletů, prý o ně není takový zájem

Desetipalcové tablety s Androidem nikdy nebyly tolik populární a nedařilo se jim konkurovat iPadu od Applu. Poslední generace tabletů od Samsungu nebyla příliš zajímavá a zákazníci si to myslí také. Server Digitimes získal informaci od jednoho ze zaměstnanců Samsung, který potvrdil snížení objednávek na 10,1″ tablety, jelikož poptávka je hluboce pod očekáváním.

Zpráva říká, že Samsung považuje za příčinu špatných prodejů konkurenci menších zařízení. Jihokorejský gigant prodal během první poloviny roku okolo 17 milionů tabletů a podle Digitimes jich bylo 70 procent sedmipalcových.

 

Samsung v reakci na popularitu větších tabletů snížil cenu modelů Galaxy Tab 2, Galaxy Tab 3 a Galaxy Note 10.1. Ale ani to údajně nepomohl k růstu prodejů, proto následovalo snížení objednávek komponent. Stále se spekuluje, že Samsung pracuje na nových 10,1″ a 12,2″ tabletech, ale je otázkou, jestli je Android pro podobná zařízení dobrá volba. V podobné velikosti a cenové kategorii si můžeme vybrat Apple iPad nebo tablet/hybridní zařízení, s plnohodnotnými Windows 8.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. Mam Note 10.1 a mensi tablet nechcem. Na mensiu uhlopriecku mam telefon.

    Chybou Samsungu je, ze neuvolnil Nexus10 na volny predaj ako to spravil Asus. Alebo mal vydat podobny tablet pod svojou znackou.

    Stale mi chyba 10″ tablet s vysokym rozlisenim.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).