Domů » Bleskovky » Samsung údajně představí notebook s Androidem v následujících měsících

Samsung údajně představí notebook s Androidem v následujících měsících

Poslední měsíce přicházejí z více zdrojů informace, že Google plánuje ještě letos přenést operační systém Android na notebooky. Podle KGI Securities by měl být Samsung jednou se společností, které přinesou tento druh zařízení. Server 9to5Google tuto informaci rozšiřuje o tvrzení, že „AndroidBooky“ neuvidíme příští týden na vývojářské konferenci Google I/O, kvůli zpoždění Android 5.0, který měl přinést podporu takových zařízení a vytvořit most mezi počítači a telefony.


Budou se AndroidBooky podobat PC řady ATIV? 

Samsung by však měl AndroidBook uvést na trh v následujících třech až čtyřech měsících, aby získal náskok před konkurencí. Dodávky první počítačů budou velmi limitované, jelikož současná verze Androidu pro ně není optimalizovaná. Podobným směrem má výrobce tlačit samotný Intel, který si chce najít cestu do mobilních zařízení. Samsung by tak mohl své notebooky s Androidem předvést jako demonstraci nových procesorů Intel, které na trh přijdou v následujících měsících.

David Podzimek

7 komentářů

 1. KONEČNĚ! Dovedu si představit 13″ ultrabook s vysokým rozlišením, opravdu velkou výdrží, ne jako současné ultrabooky, dobrou konektivitou a hlavně bez widlí. Snad tam nebude TouchWiz.

  • První verze asi moc použitelná nebude už jen z principu, ale za rok, dva, až se systém zaběhne, si myslím, že Microsoft má důvod se bát.

  • ceto (neregistrovaný)

   myslim ze dovod mat nebude:)

  • Klidně vezmi současný ultrabook, odinstaluj Widle (i využij EULU) a dej si tam třeba Ubuntu nebo x86 Android. Nemusíš čekat.

  • W8 (neregistrovaný)

   na groid

   zbožne priania a ta výdrž ? hehe veť to zdochne skor ako Widle 8

   a určite čo bude na 100% tak to kópia macbooku

 2. danteantik (neregistrovaný)

  dle meho nazoru absolutni nesmysl… k cemu Google vyviji Chrome Os. spis bych si predstavoval neco jak dual boot, tak jako to ma uz Asus. nebo mit jen telefon a jak ho pichnete k monitoru, tak nabehne pc rozhrani.

 3. Android v notebooku = asitak stejná použitelnost, jako kdybych chtěl na současných vlajkových lodích výrobců (mám na mysli telefony) provozovat Windows CE s defaultním DPI (96).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).