Samsung trhá rekordy: Za první čtvrtletí zaznamenal 53% nárůst zisku

Samsung Electonics oznámil předpokládané finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Zisk očekává ve výši 7,7 miliardy USD (154 miliard CZK), příjmy by měly dosáhnout 46,28 mld. USD (925,6 mld. CZK).  Pro Samsung je to páté čtvrtletí v řadě s očekáváním rekordního zisku. Meziroční růst zisku dosáhl 52,9 %, oproti prvnímu čtvrtletí roku 2012, což ukazuje na zvýšení ziskovosti, jelikož příjmy rostly pouze okolo 13 %.

 
Sídlo Samsungu v Soulu

Ve srovnání s Q4 2012 došlo k propadu o 1,6 %, což je obvyklé. Konec roku s Vánocemi je pro výrobce elektroniky obdobím, kdy prodávají nejvíce a následující čtvrtletí většinou znamená mírný propad. Zároveň bylo pro Samsung volnější, jelikož svůj vlajkový model pro letošní rok představil až na Q2. Bude zajímavé srovnání s hlavním rivalem Apple, který zveřejní své výsledky 23. dubna. Apple při podobný příjmech v minulosti vykazoval vyšší zisky. 

 
Prodeje telefonů Samsung v milionech kusů

Kolik mohl Samsung prodat chytrých telefonů za první tři měsíce? Podle analytiků, které oslovilo Reuters, se očekává 68 až 70 milionů zařízení; to je nárůst z 63 milionů za Q4 2012. Bohužel Samsung prodeje telefonů nezveřejňuje, tudíž jsme odkázáni na analytické domy. Proslýchá se, že některé mají data přímo od společnosti, ale to je velmi šedá zóna spekulací.

 

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku