Domů » Bleskovky » Samsung: Tizen a Firefox OS by měly spojit síly proti iOS a Androidu

Samsung: Tizen a Firefox OS by měly spojit síly proti iOS a Androidu

Mozilla je známá převážně jako tvůrce webového prohlížeče, ale nedávno vstoupila na trh s chytrými telefony se systémem Firefox. Je pravděpodobné, že jste se s těmito telefony ještě nesetkali, jelikož jsou zatím dostupné pouze na několika méně rozvinutých trzích. Obvykle se jedná o velmi levná zařízení, ale nejsou výrazně levnější než Androidy nejnižší třídy. 

Pokud Mozilla se svou snahou neuspěje, tak se víceméně nic neděje, ale pokud se to stane společnosti jako je Samsung, bude to něco jiného. Tím se dostáváme k Tizenu, který je snahou Samsungu vytvořit si únikovou cestu pro případ, že by se Google rozhodl nějakým nevyhovujícím způsobem svázat Android.

 

Jeden z představitelů jihokorejského giganta nedávno promluvil v Soulu o tom, že by rád viděl spojení sil Firefox OS a Tizenu na vytvoření silní platformy postavené na HTML5. Neposkytl žádné další informace, ale pravděpodobně se jedná o první návrhy možné spolupráce. Otázkou je, jestli je šance pro dalšího hráče na trhu s mobilními systémy? Microsoft zaujal pevně pozici třetí platformy, ale zatím stále drží jen malý tržní podíl v globálním měřítku. Až čas ukáže, jestli systémy postavené na HTML5 a určené zatím spíše pro levná zařízení mají šanci na úspěch.

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments