Samsung testuje smartphone s QWERTY klávesnicí a novým čipem Exynos

Zhruba před měsícem se na internetu objevily spekulace, které dávaly tušit, že Samsung testuje nástupce modelu Galaxy SIII (recenze) s příští generací procesoru Exynos. Jihokorejský gigant však tuto spekulaci vzápětí dementoval s vyjádřením, že žádné testy na zařízeních s novými čipsety neprobíhají. Od té doby uběhlo pouze pár týdnů a na světlo světa vypluly další informace, které vedou k domněnce, že Samsung mlžil a skutečně testuje chytrý telefon s novým procesorem Exynos 5250. Ten je založen na pokročilé architektuře ARM Cortex-A15 (32nm výrobní technologie) s taktovací frekvencí 1,7 GHz.

  

Výsledky z GLBenchmark dále prozrazují, že grafické operace bude zpracovávat výkonná GPU jednotka Mali-T604, která též pochází z režie britské společnosti ARM. Z dalších uniklých specifikací víme, že se můžeme těšit na Android ve verzi 4.1.1 a dotykový panel s rozlišením 672 x 1280 pixelů. Osobně však největší senzaci spatřuji v kódovém označení přístroje, které je GT-B9150. Přítomné písmenko B by totiž mohlo naznačovat, že chystaná novinka se bude moci pyšnit plnohodnotnou QWERTY klávesnicí (jako tomu bylo u předchozích modelů). To by ve finále mohlo znamenat, že se po velmi dlouhé době na trhu s chytrými telefony objeví model s klávesnicí, který ponese rysy špičkově vybavených smartphonů. Doufejme tedy, že se tyto spekulace brzy potvrdí a na pulty obchodů po dlouhé době dorazí chytrý telefon s vlastní QWERTY klávesnicí.

ARM Cortex™-A15 MPcore processor

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku