Domů » Bleskovky » Samsung spojí divize digitálních fotoaparátů a mobilních zařízení

Samsung spojí divize digitálních fotoaparátů a mobilních zařízení

Fotoaparát je jednou z nejdůležitějších součástí chytrých telefonů a jeho hardware i softwarová optimalizace hrají velmi důležitou roli. Samsung uznává důležitost fotoaparátu v telefonu a zároveň nutnost lepší konektivity pro samotné fotoaparáty. Proto se rozhodl spojit divizi zabývající se digitální fotografií s divizí mobilní komunikace.

 

Dopady této reorganizace zatím nejsou jasné a nejspíše bude trvat nějaký čas, než se projeví, ale mohlo by to vést k dalšímu rozvoji hybridních zařízení jako je Galaxy S4 Zoom. Samsung si od tohoto kroku slibuje urychlení procesů a větší prosazení v oboru digitální fotografie. Na podobnou notu u chytrých telefonů vsadila před léty také Nokia; její Lumia 1020 v oblasti kvality a schopností fotoaparátu jen těžko hledá konkurenci.

David Podzimek

5 komentářů

 1. Odhadl bych, že to fotoaparátům od sammsungu moc neprospěje.. Jejich řada NX mne hodně zaujala, sám s jedním už 3 roky spokojeně fotím, ale chápu, že těch foťáků se neprodá tolik jako telefonů, takže vzhůru ke zjednodušování a hybridizaci..

  • Duvod spojeni je ve vyuziti stejneho SW zakladu. Tizen by mel rozsirit soucasne moznosti fotaku. Nechapu tvuj negativni postoj.

  • Já jeho negativní postoj chápu, protože je tu riziko, že kvůli rychlosti systému, efektům a SW chybám bude takové focení utrpením.

   Dnešní fotoaparáty mají zpravidla rychlý a stabilní systém. Ano, neumím to z něj přímo sdílet na sociální sítě, ale já osobně takovou funkci od fotoaparátu nevyžaduji…

  • mceza jsi zpatecnik. Jeste jsi nevidel vysledek a uz odsuzujes. Jo kdyby tam bylo neco od Microsoftu, tak to by byla jina :-D

  • Fakt netuším, proč na tebe vůbec reaguji…

   Kde prosímtě něco odsuzuji?

   Kvůli tvé omezenosti ti to tu shrnu:

   Mimonaut, spokojený uživatel NX fotoaparátu napsal, že to podle něj fotoaparátům Samsungu neprospěje.

   Ty, největší kritik všeho, co tu je (zejména si libuješ v nadávání věcí os MS a Nokie) tu začneš plácat o negativních postojích. Ty, který má negativní postoj k jakémukoli MS zařízení a ani si ho nedokáže obhájit.

   A ty, který odsuzuješ všechno od MS ještě předtím, než to vydají, tak mě nařkneš z odsuzování – ne, já nic neodsuzuji. Pouze souhlasím s Mimonautem. Také si myslím, že ze spojení mobilu a fotoaparátu v podání Samsungu nevzejde nic dobrého.

   No a nezapomeň si rejpnout do MS, šašku…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).