Cena:

Samsung SPH-L300: Slušně vybavená střední třída

Na povrch vypluly další informace o připravovaném smartphonu z dílen Samsungu. Zařízení nese kódové označení SPH-L300 (Gogh) a svou výbavou zaujme především méně náročné uživatele, kteří nedychtí po maximálním výkonu. O zobrazovací schopnosti telefonu se bude starat čtyřpalcový Super AMOLED Plus displej s rozlišením 480 x 800 pixelů. Pod kapotou nalezl své místo dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,2 GHz, který doplňuje rovný 1 GB operační paměti. Další výbava bude zahrnovat 5Mpx fotoaparát, Bluetooth 4.0, podporu technologie NFC a 4 GB interní paměti s možností jejího dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové karty.

   

Co určitě potěší většinu uživatelů, je přítomnost hardwarové spouště fotoaparátu na boku přístroje. Jako operační systém poslouží Android „Ice Cream Sandwich“ ve verzi 4.0.4. Zda se SPH-L300 dočká i aktualizace na Android 4.1 zatím zůstává záhadou. Otazník stále visí i nad plánovaným datem uvedení a cenou. V kuloárech se však hovoří o tom, že oficiálního představení se dočkáme velice brzy. Dle mého názoru se bude jednat o slušně vybavené zařízení a pokud bude stejně příjemná i jeho cena, má velikou šanci se stát prodejním trhákem.

  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.