Domů » Bleskovky » Samsung Smart Bike: Prohlédněte si koncept chytrého kola budoucnosti

Samsung Smart Bike: Prohlédněte si koncept chytrého kola budoucnosti

Samsung nám stále častěji dokazuje, že nemá zájem být pouze výrobcem spotřební elektroniky a proto se čas od času pochlubí projekty, které zasahují do zcela odlišných odvětví. Mezi ně patří i nedávno představený koncept chytrého kola Samsung Smart Bike, na jehož vývoji se výraznou měrou podíleli italští konstruktéři ze studia Maestros Academy. Bicykl vyniká nejenom nezvykle řešenou konstrukcí, ale především řadou chytrých pomocníků pro bezpečnější pohyb v městské dopravě.

 

Ve výbavě proto nalezneme laserové projektory, moduly pro GPS a Bluetooth, poziční osvětlení a zadní kamerku. Ta dokáže přenášet okolní dění na displej smartphonu, který je uchycen v magnetickém držáku na řidítkách kola. Díky dodávanému softwaru bude mít cyklista dokonalý přehled nad nad ujetou vzdáleností či podrobným profilem trasy. Chybět samozřejmě nebude ani navigace a dnes tolik oblíbené sociální funkce pro zobrazení ostatních cyklistů v nejbližším okolí.

Zakřivený rám z hliníku má podle svých tvůrců lépe absorbovat nepříjemné vibrace a zároveň má být odolnější vůči případným nárazům. Zda se však Samsung Smart Bike nakonec dostane do výroby či nikoliv, není pro tuto chvíli vůbec jasné. Stejný otazník visí nad cenou, která s ohledem na použité technologie a extravagantní design, nebude jistě nízká.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

10 komentářů

 1. Strašný. A ty kecy o bezpečnosti…. důležitý a funkční je jen jedno, čumět. Ale před sebe a okolo (pod sebe), více méně kamkoli, jen ne do displeje.

 2. No to je paráda. On je asi u cyklisty velký problém, aby se rozhlédl kolem sebe… Radši se dívat do displeje telefonu…

  A ohledně alších funkcí – co z nich nezvládne můj telefon umístěný v pouzdře na ruce?

 3. „nezvykle řešenou konstrukcí“ se myslí co?

 4. Knoxx (neregistrovaný)

  Kolo z budoucnosti bych opravdu nečekal z hliníku a bez tlumičů.. a opravdu nechápu kdo mohl umístit kameru těsně nad zadní kolo kam lítá veškerý bordel ze zedaního kola..

  • Kdo? No přece Korejci :D

  • No ono je tam více kravin. Např. ten magnetický držák, jako možná někde v Itálii na vymazlené silnici, ale tady ti to první kanál nebo i obyč. kočky z držáku katapultují jak prd…

 5. samsung to čo je ?

  take malé kolesá ?

  aspoň 60 palcové

 6. hmm… nevidim tam jedinu inovaciu… este aj tie laserove pasy na cestu sa daju kupit v cine za par dolarov, sam ich mam na biku :) [odkaz]

 7. Jiří (neregistrovaný)

  Je to odporný kýč. Pánové si asi mysleli, jak budou retro prvky vypadat skvěle, ale je to hrůza. Ty pružinky pod sedlem to zabíjí a kombinace retro designu s kotoučovou brzdou vypadá strašně. A jak už bylo zmíněno, ten magnetický rám není vůbec bezpečný.

 8. Oslik (neregistrovaný)

  Wow! Ukraine rising! Remake staré dobré Ukrajiny – to byla oblíbená značka laciných kol za totáče. Prababička na ní jezdila. Ale bylo to děsivě poruchové.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).