Samsung slaví: Modelová řada Galaxy S překonala hranici 100 milionů prodaných kusů

Ačkoliv téměř každý velký výrobce nabízí nějaký špičkově vybavený telefon určený pro náročné, řada Galaxy S od jihokorejského Samsungu ostatní v prodejích dalece překonává. Od května 2010, kdy byl na trh uveden první Galaxy S (recenze), se nynějškem prodalo přes sto milionů kusů přístrojů této řady. Největší podíl na tom má nejmladší Galaxy SIII (recenze), jehož průměrné denní prodeje jsou zhruba 190 000 jednotek, který se od svého uvedení před sedmi měsíci stihl dostat do rukou více než čtyřiceti milionů majitelů. Ani prostřední model Galaxy SII (recenze) však výrazně nezaostává, jelikož i zde prodeje počítáme v řádu desítek milionů. Vzhledem k představení lehce inovovaného modelu Galaxy SII Plus je však vidno, že o něj již není tak velký zájem, jako za jeho zlatých časů.

   

Výsledky řady Galaxy Note Samsung nezveřejnil, s nejvyšší pravděpodobností ale cifra bude pouze zlomkem té u řady Galaxy S. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že jihokorejskému výrobci se podařilo prodat každý měsíc 3,2 milionů kusů, což i vzhledem k ceně přístrojů, která není úplně nejnižší, působí jako velmi obstojná hodnota. Při pohledu ke konkurenci (s výjimkou Applu) se pak jedná o několikanásobně vyšší číslo. Nynější vlajková loď se poté dočkala více, než 17 milionů kusů za kvartál a zatím navíc nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat poklesu. Konkurence ale nespí, nicméně v nejbližších letech se dá předopkládat, kdo bude nadále okupovat nejvyšší příčky prodejních žebříčků.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku