Domů » Bleskovky » Změní Samsung pravidla hry? Nový patent prozrazuje skládací smartphone

Změní Samsung pravidla hry? Nový patent prozrazuje skládací smartphone

Za zavřenými dveřmi laboratoří společnosti Samsung se schyluje k něčemu velkému. Tajemný projekt nese interní označení ”Project Valley” a podle dosavadních informací jde o zařízení, které má vzkřísit stagnující segment s chytrými telefony. Jihokorejský výrobce již delší dobu investuje nemalé prostředky do vývoje skládacího smartphonu.

Nedávno zveřejněné patentové přihlášky naznačují, že cesta k finálnímu produktu se zřejmě blíží k zdárnému konci. Popisovaná konstrukce působí na první pohled složitým dojmem a nezvykle využívá mechanické součástky. Samotné skládání zajišťuje ozubené soukolí, které má zřejmě za úkol udržet ideální rádius.

Snímek obrazovky 2016-03-24 v 23.21.36

V ostatních ohledech jde o běžný smartphone s klasickými tlačítky pro regulaci hlasitosti, napájecím konektorem a konvenčně umístěným fotoaparátem. Bezpečné složení budou mít na starosti fixační magnety, které obě části udrží u sebe. Přestože zatím neznáme konkrétní termín uvedení, v divoké řece spekulací se hovoří o posledním čtvrtletí letošního roku.

Ať už máte na podobný typ konstrukce jakýkoli názor, jedno je jisté. Jestli se má podobné zařízení skutečně objevit, ponese logo Samsungu či Applu. Obě zmíněné společnosti disponují dostatečně pevnou finanční základnou a postavením umožňující riskantní rozhodnutí bez fatálních následků v případě neúspěchu.

Trh s mobilními zařízeními se dostal do bodu, kdy je stále těžší přesvědčit uživatele k přechodu na nový model. Jedním z možných řešení je ukázat nový směr a položit základy další generace chytrých telefonů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentáře

 1. mino (neregistrovaný)

  no konečne

 2. Martin (neregistrovaný)

  Za 5-8 let se možná dočkáme Samsung si něco patentuje ale než něco vyzkouší tak to trvá pár let.

 3. pat (neregistrovaný)

  Nieje to moc lakave aspon premna. Nejaky vacsi telefon bohate staci.
  Gestami sa ovlada skvele. Nieje potreba tlsteho zariadenia z ktoreho sa po otvoreni stane mensi tablet

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *