Domů » Bleskovky » Samsung si meziročně finančně polepšil, příští výsledky už ale tak veselé nebudou

Samsung si meziročně finančně polepšil, příští výsledky už ale tak veselé nebudou

Korejský gigant Samsung včera zveřejnil výsledky svého hospodaření v prvním kvartále letošního roku. Přestože bylo období mezi lednem a březnem částečně ovlivněno koronavirovou krizí, Samsung z něj vyvázl poměrně dobře – oznámil tržby ve výši 55,33 bilionů KRW (1,14 bilionů korun) a provozní zisk 6,45 bilionů KRW (130 miliard korun).

Příští kvartál bude výrazně horší

I když jsou tržby i zisk ve srovnání s předchozím kvartálem nižší, meziročně se jedná o růst. Samsung si chválí zejména zvýšenou poptávku po serverových a mobilních komponentách, stejně tak se může radovat ze slušných výsledků mobilní divize. Zejména díky nástupu série Galaxy S20 a snížení marketingových nákladů dokázala mobilní jednotka utržit 26 bilionů KRW, a ty přetavit v zisk 2,65 bilionů KRW.

samsung logo
Ilustrační obrázek

Pro další měsíce ale už výhledy příliš optimistické nejsou, Samsung kvůli pandemii COVID-19 počítá s významným poklesem zájmu nejen o smartphony, ale o elektroniku obecně. Korejský gigant nicméně sice slibuje, že v polovině roku odhalí nové skládací smartphony a také řadu Galaxy Note, ta ty se však do finančních čísel druhého letošního čtvrtletí ještě vepsat nestihnou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments