Cena:

Samsung si meziročně finančně polepšil, příští výsledky už ale tak veselé nebudou

Samsung Galaxy S20 Ultra

Korejský gigant Samsung včera zveřejnil výsledky svého hospodaření v prvním kvartále letošního roku. Přestože bylo období mezi lednem a březnem částečně ovlivněno koronavirovou krizí, Samsung z něj vyvázl poměrně dobře – oznámil tržby ve výši 55,33 bilionů KRW (1,14 bilionů korun) a provozní zisk 6,45 bilionů KRW (130 miliard korun).

Příští kvartál bude výrazně horší

I když jsou tržby i zisk ve srovnání s předchozím kvartálem nižší, meziročně se jedná o růst. Samsung si chválí zejména zvýšenou poptávku po serverových a mobilních komponentách, stejně tak se může radovat ze slušných výsledků mobilní divize. Zejména díky nástupu série Galaxy S20 a snížení marketingových nákladů dokázala mobilní jednotka utržit 26 bilionů KRW, a ty přetavit v zisk 2,65 bilionů KRW.

samsung logo
Ilustrační obrázek

Pro další měsíce ale už výhledy příliš optimistické nejsou, Samsung kvůli pandemii COVID-19 počítá s významným poklesem zájmu nejen o smartphony, ale o elektroniku obecně. Korejský gigant nicméně sice slibuje, že v polovině roku odhalí nové skládací smartphony a také řadu Galaxy Note, ta ty se však do finančních čísel druhého letošního čtvrtletí ještě vepsat nestihnou.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.