Samsung SGH-T699: QWERTY Android s HD displejem

V posledních dnech začali na internet prosakovat první informace o novém smartphonu, který by měl v nejbližší době obohatit nabídku amerického operátora T-Mobile. Za jeho výrobou stojí jihokorejský Samsung a největším lákadlem se má stát hardwarové klávesnice. V kuloárech se o něm hovoří jako o modelu SGH-T699, i když je velmi pravděpodobné, že s jeho oficiálním příchodem dostane od operátora zcela jiné označení. Co se týče výbavy smartphonu, tak kromě přítomnosti pětiřádkové klávesnice víme o tomto kousku prozatím velmi málo. Neoficiální zdroje uvádějí, že se uživatelé můžou těšit na dotykový displej s úhlopříčkou 4″ a HD rozlišením (720 x 1280 px). Srdcem celého zařízení se má stát dvoujádrový procesor Snapdragon S4 z dílen Qualcommu, který se postará o hladký běh systému i náročných aplikací. 

 

Pro pořizování fotografií a videa bude sloužit 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a přední kamerka pro videohovory. Jako operační systém poslouží nám dobře známý Android od Googlu a to rovnou v jeho nejaktuálnější verzi 4.0. Další informace o tomto zjevně povedeném smartphonu zůstávají prozatím záhadou. Osobně mě nejvíce mrzí fakt, že Samsung s jeho prodejem nepočítá na území Evropy. Tento postoj opravdu nechápu, jelikož se domnívám, že i na starém kontinentě by se našel dostatek uživatelů, kteří by přítomnost hardwarové klávesnice bezpochyby uvítali. Jediné co nás může zatím těšit je skutečnost, že Samsung nejde ve šlépějích tchajwanského výrobce HTC, který na smartphony s hardwarovou klávesnicí již dozajista zanevřel. 

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku