Cena:

Samsung se snaží vytěžit každý cent z neprodaných Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7, někdejší vlajková loď jihokorejského giganta, se měl stát hlavním lákadlem v předvánoční sezóně. Bohužel, nastal jeden z nejhorších scénářů. Samsung musel špičkový smartphone, který měl konkurovat iPhonu 7 a 7 Plus, z prodeje stáhnout kvůli přetrvávajícím problémům s vybuchováním baterie. I přes veškeré snahy napravit své klopýtnutí se společnost rozhodla výrobu Galaxy Note 7 definitivně ukončit. A nyní se snaží, aby se jí jakýmkoliv způsobem alespoň část nákladů vrátila zpátky.

Samsung v červenci letošního roku začal znovu prodávat repasovaný Galaxy Note 7 pod názvem Fan Edition. Výbava edice pro věrné fanoušky se nemění, pouze byla vyměněna baterie. Samsung do zařízení vložil menší, tedy i slabší baterii s kapacitou 3 200 mAh (původně měla baterie 3 500 mAh). A přístroje, které se nedaly repasovat a prodávat pod jmenovkou Fan Edition, se budou prodávat na náhradní díly anebo z nich budou vyňaty drahé kovy.

Součástky, které nebudou nijak poškozené, se budou používat v jiných zařízeních, nebo se prodají na trhu dál. Podle Chaebol by mělo být z telefonů získáno 157 tun vzácných kovů, konkrétně se jedná o kobalt a mangan. Ekologická aktivistická skupina Greenpeace vyzvala technologickou společnost, aby tyto kovy recyklovala.

Podle Reuters musel Samsung z prodeje stáhnout přes 3 miliony kusů Galaxy Note 7, čímž přišel minimálně o 5,4 miliardy dolarů, a tak není divu, že se nyní snaží všemi možnými cestami získat z nepoužitých smartphonů každý cent zpět.

Autor článku
Michaela Brázdilová