Domů » Bleskovky » Samsung prý zvažoval odchod ze Slovenska. Vedení společnosti to odmítá

Samsung prý zvažoval odchod ze Slovenska. Vedení společnosti to odmítá

Jihokorejský gigant Samsung má své továrny po celém světě a dvě z nich přímo u našeho východního souseda na Slovensku, konkrétně v Galantě a Voderadoch, kde se vyrábí především moderní LED televize. Na tamním pracovním trhu je nedostatek zaměstnanců, což údajně Samsungu údajně působí problémy. Jedním ze zvažovaných řešení podle zdrojů blízkých společnosti řešení absolutní, tedy uzavření jedné ze dvou továren. Jinou zvažovanou možností je najmutí zahraničních pracovníků ve spolupráci se slovenskou vládou.

Není jasné, zda Samsungu skutečně chybí kvalifikovaní pracovníci a rozhodnutí uzavřít továrnu je na stole, či se pouze snaží vytvářet tlak na vládní představitele, aby upustili od politiky zvyšování mezd. Ve dvou továrnách totiž Korejci zaměstnávají okolo 2 000 lidí. Samsung totiž není jediný výrobce, který se potýká s problémy na Slovensku. Podobné otázky si klade také německý koncern Volkswagen.

Podle vyjádření slovenského zastoupení Samsungu pro server TechByte.sk se však nic takového neplánuje. Výroba má i nadále pokračovat a stejně tak má značka nadále zůstat na slovenském trhu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments