Domů » Bleskovky » Samsung prozradil několik informací o výrobě kovového Galaxy Alpha

Samsung prozradil několik informací o výrobě kovového Galaxy Alpha

V pátek jsme vám přinesli první dojmy z prémiového Samsungu Galaxy Alpha; korejská společnost zároveň v týdnu zveřejnila několik informací o tom, jak se vlastně telefon vyrábí. Samotný smartphone má být v nabídce výrobce jedinečnou volbou, a to právě díky použití kovu na bocích zařízení, které jsou vyrobeny za využití vysoce vyspělých strojů. Je vždy zajímavé podívat se na to, jak probíhá výroba zařízení, která užíváme každý den. S tím, jak se zlepšují mobilní zařízení, musí docházet i k vývoji výrobních procesů.

 

Zároveň je to velká změna pro samotný Samsung, který byl zatím známý výrobou plastových zařízení a často byl za to kritizován. Hlavním cílem této změny je nabídnout uživatelům zařízení, které působí hodnotnějším dojmem. Pro Samsung to ovšem není úplně nové, jelikož dříve telefony nevyráběl jen z plastu, vzpomenout si můžeme například na model Omnia 7, který byl jedním z prvních telefonů se systémem Windows Phone.

   

Proti současným Samsungům je Galaxy Alpha příjemnou změnou. Je vidět, že se v Samsungu při výrobě zaměřili na detaily, jakou jsou zahnuté kovové rohy a využití eloxace pro různé barevné varianty, prozatím je na výběr z černé, zlaté, modré, stříbrné a bílé barvy. Zároveň společnost provádí řadu testů, aby zařízení vydrželo každodenní náročný provoz. Celkově telefon při užívání působí lepším dojmem, než starší modely tohoto výrobce. Na druhou stranu se jedná o první generaci takového zařízení a HTC One M8 nebo iPhone 5s mají z kvalitnějších materiálů vyrobené celé tělo. Jak se vám líbí posun designu a zpracování u Galaxy Alpha? My tento krok vítáme, jen škoda, že se tento model bude prodávat za tak vysokou cenu.

David Podzimek

11 komentářů

 1. kraken (neregistrovaný)

  No teda. Samsung objavil CNC frézu. Úplne zbytočný článok.

  • Dhaka (neregistrovaný)

   Spíš úplně zbytečný komentář, slováku.

  • kraken (neregistrovaný)

   Neviem o tom ze bi tu niekto narážal na tvoju národnosť. Zbytečný je spíše ten tvůj komentář.

  • fuck (neregistrovaný)

   DHAKA, kiez BY on bol slovak.

   .. dan za to, ze net je uz aj v ustavoch…

  • kraken (neregistrovaný)

   FUCK (NEREGISTROVANÝ: dan za to, ze net je uz aj v ustavoch… Tak to máš teda šťastie čo BY za to druhý dali. Ja za to nemôžem že sa to už nedá editovať to BY. A jeho citát patril podstate aj na teba.

  • …máš teda šťastie, (čiarka) čo by za to druhÍ dali (nominatív plurál)

   …za to nemôžem, (čiarka) že sa to už

   …citát patril V podstate aj

   sorry, neodolal som :)

  • slovak? to je ten prislusnik toho nabozenstva…nechutne

 2. Palo (neregistrovaný)

  Pekny kusok. Asi nahradi moju Lumiu 930.

 3. Přesně takto se dělá marketing: ukážou se „komplikované“ výrobní postupy ze strojařiny a pseudoluxusní levný hliník, aby se naivní lůza posadila na zadek z té kvality.

  …a pak se telefon strčí do gumového obalu, protože je díky měkkému kovu náchylný k poškrábání, otlačeninám a taky k popraskání displeje. Už to koneckonců známe od Apple, že :-)

  • DusLi (neregistrovaný)

   @Standa , až na tu lůzu nelze jinak než s tebou souhlasit.

  • Mnohaleté řeči neznalců, že levný měkký hliník je kvalitní, nemůžu posoudit jinak. Ledaže bych chtěl být pokrytecky slušný :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).