Domů » Bleskovky » Samsung přiznává bezpečnostní problém svých ultrazvukových čteček a chystá nápravu

Samsung přiznává bezpečnostní problém svých ultrazvukových čteček a chystá nápravu

Tento týden se objevil poměrně kuriózní problém poddisplejových ultrazvukových čteček otisků prstů u vlajkových smartphonů Samsung – pokud si na ně koupíte pouzdro se silikonovou ochranou displeje a naskenujete přes ni váš prst, bude moci telefon odemknout prakticky každý. Čtečka totiž nenasnímá prst, ale povrch silikonového krytu. Samsung tento problém uznal a chystá rychlou nápravu.

s10 finger

Opravná aktualizace vyjde už příští týden

Korejský gigant ve svém prohlášení doporučuje odstranit na telefonech řad Galaxy S10 a Note 10 veškeré otisky prstů pořízené přes kryt a jejich znovu nasnímání bez tohoto krytu. V tomto případě vás však telefon po znovunasazení krytu podle otisku nerozpozná. V průběhu příštího týdne by měla pro všechny dotčené telefony vyjít opravná aktualizace, po které by již tento potenciální bezpečnostní problém měl vymizet.

Někteří uživatelé smartphonu Galaxy S10 5G ve Velké Británii již zaznamenaly příchod nové verze firmware s označením N976BXXU1ASJ2, která má podle popisu zvyšovat výkon rozpoznávání otisků prstů. Zda se patch o velikosti 18 MB týká výše uvedené zranitelnosti, však zatím nikdo nepotvrdil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments