Samsung příští rok údajně představí telefon s displejem zakřiveným okolo hran

LG letos představilo vlajkový model G2, který je chválen za to, že má kolem displeje minimální okraje, ale co když by telefon neměl okraje žádné? Ještě lépe, pokud by boky smartphonu, kde normálně najdeme ovladače pro vypnutí a regulaci hlasitosti, byly také plochou displeje? Přesně to podle serveru Bloomberg plánuje Samsung na druhou polovinu příštího roku.


Ilustrační obrázek

Informace jsou zatím velmi skromné a není jasné, o jakou modelovou řadu se bude jedna. Druhá polovina roku 2014 dává smysl z toho důvodu, že Samsung by měl do té doby zdokonalit výrobu flexibilních displejů a produkovat dostatečný objem pro zasažení masového trhu. Displej by měl být zakřivený kolem zařízení a každá ze tří částí – tedy přední strana a boky, by měla zvládat fungovat nezávisle.

   
Patenty Samsungu znázorňující podobné řešení

Hlavní otázkou zůstává, jaké je prakticky využití podobné koncepce chytrého telefonu? Marketingové oddělení Samsung jistě něco vymyslí. Ředitel výzkumu analytické společnosti Gartner Van Baker okomentoval význam flexibilních displejů tak, že se jedná o technologii, která hledá problém, který by mohla řešit. V současném stavu možná ano, ale jedině vývoj a zkoušení nových technologii nás dovede například do bodu, kdy budeme moci z telefonu vyrolovat tablet, a to už zní více než dobře.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku