Domů » Bleskovky » Samsung příští rok údajně představí telefon s displejem zakřiveným okolo hran

Samsung příští rok údajně představí telefon s displejem zakřiveným okolo hran

LG letos představilo vlajkový model G2, který je chválen za to, že má kolem displeje minimální okraje, ale co když by telefon neměl okraje žádné? Ještě lépe, pokud by boky smartphonu, kde normálně najdeme ovladače pro vypnutí a regulaci hlasitosti, byly také plochou displeje? Přesně to podle serveru Bloomberg plánuje Samsung na druhou polovinu příštího roku.


Ilustrační obrázek

Informace jsou zatím velmi skromné a není jasné, o jakou modelovou řadu se bude jedna. Druhá polovina roku 2014 dává smysl z toho důvodu, že Samsung by měl do té doby zdokonalit výrobu flexibilních displejů a produkovat dostatečný objem pro zasažení masového trhu. Displej by měl být zakřivený kolem zařízení a každá ze tří částí – tedy přední strana a boky, by měla zvládat fungovat nezávisle.

   
Patenty Samsungu znázorňující podobné řešení

Hlavní otázkou zůstává, jaké je prakticky využití podobné koncepce chytrého telefonu? Marketingové oddělení Samsung jistě něco vymyslí. Ředitel výzkumu analytické společnosti Gartner Van Baker okomentoval význam flexibilních displejů tak, že se jedná o technologii, která hledá problém, který by mohla řešit. V současném stavu možná ano, ale jedině vývoj a zkoušení nových technologii nás dovede například do bodu, kdy budeme moci z telefonu vyrolovat tablet, a to už zní více než dobře.

David Podzimek

9 komentářů

 1. hmm, tak teď už se displej rozbije i při pádu na hranu…

 2. Demence, jinak bych to nenazval

 3. Sktr (neregistrovaný)

  Každý telefon nosím v obalu (gumový či kožený). Mohu jej tedy klidně hodit ze schodů a nic se nestane (praxe potvrdila). Že je kvalita telefonů pro výrobce až na posledním místě ostatně dokazuje i Apple, který se při vodorovném nošení v kapse skutečně celý ohne, nebo vám 1x jakkoliv spadne a máte po displayi.

  Vzhled je mi ukraden, stejně tak do jisté míry výkon. Co však ale nesnesu, je špatné rozvržení tlačítek a občasné překliky díky dotykovým tlačítkům. Například tlačítko „zpět“ na Samsungu v pravo dole mi přijde trochu stupidní, a to jsem měl v životě slušnou sbírku mobilů. Pokud bude po bocích telefonu display a já tak budu úchopem jednou za čas překlikávat na něco, co teď na telefonu třeba ani nemám (narážím na větu „Marketingové oddělení Samsung jistě něco vymyslí.“) … pak se opravdu blíží doba, kdy mě technologie nebudou těšit, ale nasírat. Viz třeba Windows 8 na PC, snaha udělat z pracovních notebooků hračky pro negramotné, do aut se cpou technologie které „nějak“ mají pomoci řidičům, ale člověk má pak pocit že sedí u PC a ne že řídí auto …

  Pokud společnost potřebnuje peníze na vývoj a výzkum, může o ně požádat. Jako třeba jiné firmy vyrábějící hledátka pro telefony/klíče či tlačítka do zdířky mikrofonu. Ať to ale lidem necpou za účelem „jednou to bude COOL“. Pro děti či ovce ano, jinak ne. Už jen ta zaoblená hrana směrem dolů ubere pár jednotek % celkové velikosti telefonu … a dám ruku do ohně, že by to každý ocenil například ve větší baterii než v displayi, který má každý druhý normální člověk v nějakém kytu/obalu.

 4. „Van Baker okomentoval význam flexibilních displejů tak, že se jedná o technologii, která hledá problém, který by mohla řešit.“

  To je výborný výrok. To budu používat. Nemůžu než souhlasit.

  Jednou budou flexibilní displeje bomba, viz příklad tabletu z telefonu. A je pravda, že se si musí projít těmi mezifázemi jaké představují teď, ale v tomto stavu, to nic lepšího do ovládání systému nepřináší – ba naopak. Představované softwarové „inovace“ jsou lehce proveditelné i na klasickém displeji. Telefony dnes mají i méně, než 3 mm okraje, ale bohužel zakřivení začíná již zhruba centimetr od kraje přístroje (na 3 mm by ostatně nebylo nic moc vidět) takže to ve výsledku zmenšuje plochu displeje použitelnou pro běžnou práci (text, video…) Takový „pokrok“ opravdu chceme?

 5. Zaujímavé, ale aj tak je to len predpriprava na rok 2015 kedy by už mali byť smartphony rozlozitelne na tablet.

 6. das (neregistrovaný)

  Podla mna je to cele zle ja neccem ohnuty display ani teraz ani v buducnosti mne to plne vyhovuje ako je to teraz radsej ako ohybanie displayu mali vyvynut baterku ktora utoahne ten telefon aspon 5 dni v kuse ….

  A taktiez by sa mohli zamerat aj na kompaktnost telefonu lebo co sa deje posledne 2 roky je katastrofa s 4,5″ sa skocilo na 5″ a teraz uz citam ze na buduci rok maju byt telefony 5,25″ … na ku mariu je to dobre sak uz 4,5″ display sa dost zle ovlada (zalezi aj na tvare zariadenia). ked uz “ tak to apson narvem do maleho tela ako motorola aby ten telefon vedeli pouzivat aj normalny ludia a zeny nie lne 5 metrovy basketbalisti …

  Ja by som privital inovacie v inej sfere ako ohybnost displayu to je podla mna technologia ktora v mobile nema uplatnenie v sucasnosti. Jedien kde by sa to dalo dobre vyuzit su velke TV a herne monitory…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).