Domů » Bleskovky » Samsung připravuje smartphone s hliníkovým tělem, půjde o zástupce střední třídy

Samsung připravuje smartphone s hliníkovým tělem, půjde o zástupce střední třídy

Dlouhou dobu Samsung kovovým materiálům odolával, s modely Galaxy Alpha a Galaxy Note 4 ovšem podlehl a použil u nich mimo jiné i hliník. Na internet nyní prosákly informace o novém zařízení, na jehož těle má tento materiál hrát hlavní roli. Konstrukce bude unibody a zadní kryt tak nepůjde sejmout. Nebude se však jednat o konkurenta HTC One (recenze), nýbrž zařízení střední třídy, které chce kladné body získat především zpracováním a určitým dojmem exkluzivity.

 
Samsung Galaxy Alpha

Zařízení označované jako SM-A500 nabídne pětipalcový AMOLED displej s HD rozlišením, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 a 16GB interní úložiště. Hlavní fotoaparát bude mít rozlišení 8 Mpx, ten přední poté 5 Mpx. Stejně jako u většiny zařízení s unibody konstrukcí budou sloty na nanoSIM a microSD karty vyvedeny podobě šuplíčků na boku zařízení. Oproti nejvyšším modelům jihokorejského výrobce sice budou chybět záležitosti jako snímač otisků prstů či odolnost proti vodě, dočkat bychom se ale měli nového režimu pro úsporu baterie. Více informací prozatím není k dispozici, čekání by však nemuselo být dlouhé.


Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
wopic (neregistrovaný)
Anonym
wopic (neregistrovaný)

Super, je videt ze samsung jede vitezne vlne, davam +1

Maroš (neregistrovaný)
Anonym
Maroš (neregistrovaný)

Blbý samsung nejde vo vitaznej vlne :D len našiel „na IFA v Berlíne“ konkurenciu v nokii a preto zase len vydá ako cez kopirak rovnaký dizajn ako note 4 a galaxy alpha jen vymení hardware za menej výkonný.. a parametre ako 5″ displej s HD rozlíšením, štvorjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 a 16GB interného úložiska tak to sú rovnaké parametre ako ma nokia lumia 830, ale ta narozdiel ma 10MP fotoaparát a celkovo vyzerá oveľa lepšie aj po dizajnovej stránke ako ten blbý dizajn od samsungu, ktorý nájdete skoro na každom ich smartfone.. :)

jarpo
Anonym
jarpo

Maroš (neregistrovaný): Plný súhlas!

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Při pohledu na obrázek Samsung Galaxy Alpha by mne zajímalo, od koho Apple kopíroval víc – od iPhonu 5 nebo od Nokie 930?

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Ne Apple, samozřejmě, že myslím Samsung… :D