Domů » Bleskovky » Samsung představil nový Galaxy Tab A (2016) s vestavěným stylusem

Samsung představil nový Galaxy Tab A (2016) s vestavěným stylusem

Společnost Samsung dnes potichu představila novou verzi svého desetipalcového tabletu Galaxy Tab A (2016). Výbavou se jedná prakticky o stejný model, který byl představen letos v květnu, avšak přináší jednu významnou novinku – integrované dotykové pero S Pen.

Galaxy-Tab-A-10.1-2016-S-Pen-1

Jedná se o stejný stylus, jaký je k dispozici v tabletofonu Galaxy Note7, tablet jeho služby využije jak v systémovém prostředí, tak ve speciálních aplikacích pro tvorbu poznáme, dělání výstřižků apod. Veškerá interakce probíhá na TFT displeji o úhlopříčce 10,1″ a Full HD rozlišení, výkonovou stránku věci obstarává osmijádrový procesor Exynos 7870 za pomoci 3 GB RAM. Vnitřní paměť má kapacitu 32 GB, je však možné rozšířit ji paměťovou kartou. Tablet je schopen pojmout i kartu SIM pracující v sítích LTE.

S tabletem se dá i fotit, a to buď hlavním 8Mpx fotoaparátem vzadu, případně čelní 2Mpx kamerkou. Nabíjení 7 300mAh baterie obstarává standardní microUSD konektor. Tablet má fyzické rozměry 254,3 × 164,2 × 8,2 mm a hmotnost 558 gramů, operačním systémem je Android 6.0 Marsmallow.

Galaxy-Tab-A-2016-S-Pen-Features-1

Samsung Galaxy Tab A (2016) se začíná prodávat v domovské Jižní Koreji za cenu 489 000 KRW (asi 10 500 korun bez DPH), k dispozici je v černé a bílé barvě. O dostupnosti na českém trhu nemáme žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ano, displej je TFT, dnes se ani jiná obdoba dané technologie neužívá (jak u LCD, tak OLED). Něco přesnějšího Samsung neřekl?

  2. Windows by tomu prospel viac :) Taký Galaxy TabPro S by potreboval aj menšiu variantu, ako napridklad toto

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).