Samsung představil nové fotočipy. Zřejmě se dostanou do Galaxy S9

Společnost Samsung Electronics ukázala světu své nové fotočipy ISOCELL určené do mobilních zařízení. Senzory vynikají velmi nízkou tloušťkou, vysokým rozlišením a údajně skvělými vlastnostmi při pořizování snímků za zhoršených světelných podmínek.

ISOCELL Fast 2L9 disponuje rozlišením 12 megapixelů, přičemž jeden pixel má velikost 1,28 mikrometrů. Samsung u tohoto čipu slibuje díky funkci Dual Pixel ultrarychlé ostření, přičemž vylepšení mají být patrná zejména u pohybujících se objektů v horších světelných podmínkách. Lepší má být i bokeh efekt, a to i v případě použití tohoto čipu samostatně u jednočočkového fotoaparátu.

ISOCELL Slim 2X7 se chlubí rozlišením 24 megapixelů, velikost pixelů má být rekordně nízká – pouze 0,9 mikronu. Obavy z výskytu šumu však mají jít podle Samsungu stranou, o ně se prý postará vylepšená technologie ISOCELL s hlubšími průchody DTI (deep trench isolation), která má zajistit redukci barevných přechodů, a tím poskytnout barevnou věrnost s menší mírou šumu. O práci ve zhoršených světelných podmínkách se pak postará technologie Tetracell, která slučuje informace ze čtyř sousedních pixelů pro zvýšení citlivosti na světlo.

Nové snímače jsou podle Samsungu univerzální a mohou být využity jako součástí hlavních fotoaparátů i selfie kamerek. Dá se předpokládat, že minimálně jeden z nových fotočipů uvidíme příští rok u vlajkových smartphonů Samsungu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. mta (neregistrovaný)

    Achjo, kde jsou ty časy, kdy Nokia N8 měla na stejném rozlišení snímač 1/1,8″…. to je samé ultra bomba nevím co, a když to člověk přiblíží 1:1, tak je to rozpatlané.

  2. Marek Studnicka (neregistrovaný)

    V tomto případě se musí Samsung opravdu vytáhnout-jednak se nechal slyšet,že S9 chce konkurovat IPhonům a jednak se už za Týden předstqaví Huawei Mate 10 Pro a to má být také těžká váha-takže?Co představí příští rok?Představí se 9 až příští rok,což může být jistá výhoda-Jsem zvědav a Těším se,stejně jako až si vyzkouším Mate 10 Pro

  3. Takže chápuli dobře Samsung zmenší jednotlivé pixely a pobere více světla než s většími pixely v S8? To je nějaké divné ne.. :D

  4. To je podobná technologie jako oversampling u starých Lumií… 20mpx snímač, ale fotky se ukládaly v rozlišení 5 nebo 8 mpx a v podstatě se braly informace z okolních pixelů, aby se vytvořila čitší fotka s menším šumem a lepšími detaily atd….

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *