Domů » Bleskovky » Samsung představil nové fotočipy. Zřejmě se dostanou do Galaxy S9

Samsung představil nové fotočipy. Zřejmě se dostanou do Galaxy S9

Společnost Samsung Electronics ukázala světu své nové fotočipy ISOCELL určené do mobilních zařízení. Senzory vynikají velmi nízkou tloušťkou, vysokým rozlišením a údajně skvělými vlastnostmi při pořizování snímků za zhoršených světelných podmínek.

ISOCELL Fast 2L9 disponuje rozlišením 12 megapixelů, přičemž jeden pixel má velikost 1,28 mikrometrů. Samsung u tohoto čipu slibuje díky funkci Dual Pixel ultrarychlé ostření, přičemž vylepšení mají být patrná zejména u pohybujících se objektů v horších světelných podmínkách. Lepší má být i bokeh efekt, a to i v případě použití tohoto čipu samostatně u jednočočkového fotoaparátu.

ISOCELL Slim 2X7 se chlubí rozlišením 24 megapixelů, velikost pixelů má být rekordně nízká – pouze 0,9 mikronu. Obavy z výskytu šumu však mají jít podle Samsungu stranou, o ně se prý postará vylepšená technologie ISOCELL s hlubšími průchody DTI (deep trench isolation), která má zajistit redukci barevných přechodů, a tím poskytnout barevnou věrnost s menší mírou šumu. O práci ve zhoršených světelných podmínkách se pak postará technologie Tetracell, která slučuje informace ze čtyř sousedních pixelů pro zvýšení citlivosti na světlo.

Nové snímače jsou podle Samsungu univerzální a mohou být využity jako součástí hlavních fotoaparátů i selfie kamerek. Dá se předpokládat, že minimálně jeden z nových fotočipů uvidíme příští rok u vlajkových smartphonů Samsungu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments