Domů » Bleskovky » Samsung představil LPDDR5 paměti pro mobily. Zajistí vyšší výkon i delší výdrž

Samsung představil LPDDR5 paměti pro mobily. Zajistí vyšší výkon i delší výdrž

Vlajkové smartphony Samsung příští generace se mohou těšit na výrazně rychlejší operační paměti. Korejský gigant představil nové paměti typu LPDDR5 s kapacitou 8 GB, které nahradí starší LPDDR4 z roku 2014. Co nové čipy přinesou nového?

Předně budou efektivnější, neboť budou vyrobeny modernějším procesem se strukturální hustotou 10 – 19 nm. Samsung slibuje přenosy teoretickou rychlostí až 6 400 Mbps, což je o 50 procent více než u současné generace. Těchto rychlostí může být dosaženo při napětí 1,1 V, při napětí 1,05 V rychlost klesá na 5 500 Mbps. Napětí je proměnlivé podle vytížení, ve speciálním režimu hlubokého spánku bude spotřeba dokonce poloviční. Samsung předpokládá, že svého výkonu čipy využijí nejvíce v aplikacích využívajících rozšířenou inteligenci a u telefonů s podporou sítí 5G.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).