TOPlist

Samsung představil dva nové dual-SIM telefony s Androidem

Samsung před malou chvílí představil dva nové telefony s Androidem, které pracují se dvěma SIM kartami zároveň. Na evropský trh se dostanou v průběhu ledna, zatím však nemáme potvrzeno, zda se počítá i s Českou republikou. První model nese označení Galaxy Y Duos a nabízí 3,14″ QVGA displej, 3Mpx fotoaparát, 832MHz procesor, 384 MB RAM, podporu HSDPA a slot na paměťové karty microSD (až 32 GB). Nechybí ani GPS, Bluetooth, Wi-Fi, FM rádio a 3,5mm výstup na sluchátka. O přísun energie se postará akumulátor s kapacitou 1 300 mAh.

-

Galaxy Y Duos (rozměry 109,8 x 60 x 11,98 mm, hmotnost 109 gramů)
Galaxy Y Pro Duos (rozměry 110,8 x 63,5 x 11,9 mm, hmotnost 112,3 gramů)

Druhý kolega s názvem Galaxy Y Pro Duos nabídne totožné parametry, avšak QVGA bude mít menší úhlopříčku 2,6″. Hlavním lákadlem bude hardwarová QWERTY klávesnice pro rychlé psaní. Akumulátor, pod kterým najdeme dva sloty na SIM karty nabídne kapacitu 1 350 mAh. Informace o ceně nejsou v tuto chvíli známé, ale lze předpokládat, že nebudou drahé. U obou modelů najdeme Android ve verzi 2.3 doplněný o uživatelské prostředí TouchWiz.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku