Sledujte nás na YouTube

Samsung pracuje na nové řadě levných tabletů Galaxy Tab 5

Samsung údajně pracuje na páté generaci tabletů Galaxy Tab, která opět bude mířit do sfér těch levnějších zařízení svého druhu. Informace má původ na stránce sledující dovezené a vyvezené artikly z Indie. Mezi zapsanými položkami lze najít tablet s označením SM-T555, který výrobce přivezl do země za účelem testování a vývoje. Jeho hodnota činí asi 7 800 Kč, je však jasně řečeno, že není určen k prodeji. Označení desetipalcového Galaxy Tabu 4 je SM-T530/T531/T535 (v závislosti na verzi) a lze tak usuzovat, že se skutečně bavíme o jeho nástupci.

 

Spekuluje se o tom, že bude využívat 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 410 a ostatními specifikacemi se bude řadit do nižší střední třídy. Operačním systémem se stane Android 5.0 Lollipop. Seznam položek zmiňuje také další zařízení označené jako SM-T116, uvádí však, že po dokončení testování bude zničen. Jednat se má o sedmipalcový tablet s cenou asi 2 200 Kč, jenž využívá čtyřjádrový procesor Spectrum SC8830 doplněný o 1GB RAM a Android 4.4. Více informací není v tuto chvíli k dispozici.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *