Domů » Bleskovky » Samsung pracuje na nové řadě levných tabletů Galaxy Tab 5

Samsung pracuje na nové řadě levných tabletů Galaxy Tab 5

Samsung údajně pracuje na páté generaci tabletů Galaxy Tab, která opět bude mířit do sfér těch levnějších zařízení svého druhu. Informace má původ na stránce sledující dovezené a vyvezené artikly z Indie. Mezi zapsanými položkami lze najít tablet s označením SM-T555, který výrobce přivezl do země za účelem testování a vývoje. Jeho hodnota činí asi 7 800 Kč, je však jasně řečeno, že není určen k prodeji. Označení desetipalcového Galaxy Tabu 4 je SM-T530/T531/T535 (v závislosti na verzi) a lze tak usuzovat, že se skutečně bavíme o jeho nástupci.

 

Spekuluje se o tom, že bude využívat 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 410 a ostatními specifikacemi se bude řadit do nižší střední třídy. Operačním systémem se stane Android 5.0 Lollipop. Seznam položek zmiňuje také další zařízení označené jako SM-T116, uvádí však, že po dokončení testování bude zničen. Jednat se má o sedmipalcový tablet s cenou asi 2 200 Kč, jenž využívá čtyřjádrový procesor Spectrum SC8830 doplněný o 1GB RAM a Android 4.4. Více informací není v tuto chvíli k dispozici.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).