Domů » Bleskovky » Samsung pracuje na fotografickém snímači s rozlišením 13 Mpx

Samsung pracuje na fotografickém snímači s rozlišením 13 Mpx

V pavoučí síti internetu uvízly zajímavé informace o novém fotografickém snímači, který se zřejmě objeví v nadcházející modelové řadě smartphonů Samsung. Jihokorejský gigant totiž údajně pracuje na další generaci CMOS snímače, který nese prozatimní označení S5K3L2. Ten se bude moci pochlubit poměrně vysokým rozlišením 13 Mpx. Kromě jiného dojde i k nasazení technologie zpětného osvětlení BSI, která má za úkol zvýšit kvalitu snímků požizovaných za nedostatečných světelných podmínek.

 Ilustrační obrázek

Pro úplnost je však vhodné dodat, že technologie BSI již využívají některé modely smartphonů Sony disponující snímačem označovaným jako Exmor R. Další devízou se má stát schopnost pořídit až třicet snímků za vteřinu při maximálním rozlišení 4208 x 3120 pixelů. S nasazením se do budoucna počítá u chytrých telefonů a tabletů. Je tedy velmi pravděpodobné, že s novým fotoaparátem se setkáme v další generaci smartphonů z rodiny Galaxy, která se objeví v průběhu příštího roku.  

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. Ha (neregistrovaný)

    30 snimku za sekundu je pekne

  2. Ono to v podstatě natočí video a rozkouskuje na snímky při tomhle počtu.

  3. Samsung nepochopil,ze kvalitni foto neni o poctu megapixelu.

    • xxx (neregistrovaný)

      Ne? Nepochopil? Jistě, že máš pravdu.. Ale možná pochopil, že megapixely zajímají zákazníka a to, že tím neoblbne pár zasvěcených, je mu úplně jedno.. Hlavně, že se to bude prodávat.. A věz, že zanedlouho všichni větší výrobci, ať už HTC, SAMSUNG, APPLE, LG atd., budou megapixely zvyšovat. Hold „papír snese všechno“ a lépe to na něm vypadá. A to je pro většinu zákazníků relevantní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).