Domů » Bleskovky » Samsung pracuje na chytrých brýlích Gear Glass: Premiéra letos na veletrhu IFA?

Samsung pracuje na chytrých brýlích Gear Glass: Premiéra letos na veletrhu IFA?

Těžko představitelné finanční prostředy společnosti Samsung umožňují praktivovat agresivní politiku, která stojí na zcela ucelené produktové linii. Díky tomu lze v portfoliu jihokorejského výrobce nalézt chytré telefony v kategorii od těch nejlevnějších, až po nejlépe vybavené vlajkové modely. Podobnou strategii začíná zavádět do segmentu nositelné elektroniky, která již nyní čítá čtyři produkty v podobě chytrých hodinek z řady Gear. Na to přímo navazují nejčerstvější informace ohledně dalšího zařízení, které se připojí do rodiny chytrých příslušenství ještě v průběhu letošního roku.

 

Údajně se má jednat o přímou konkurenci pro brýle Google Glass, jejíž debut se odehraje na zářijovém veletrhu IFA. Po boku plánovaného phabletu Galaxy Note 4 se tak pravděpodobně objeví chytré brýle s prozatimním označením Gear Glass, na kterých Samsung pracuje již delší dobu. Na základě nedávno zveřejněných skic lze odhadnout potencionální design zahrnující integrované sluchátko s ramenem vedoucím do nadoční oblasti. Na jeho konci se bude nacházet informační zobrazovač podobný tomu, na jaký lze narazit u současných brýlí Googlu. Chybět samozřejmě nemá ani kamerka pro pořizování krátkých klipů či fotografií.

 
Budou chytré brýle v podání Samsungu vypadat snad takto?

Zdroj blízký Samsungu bohužel neprozradil nic o další výbavě a funkcích. Je však téměř jisté, že se nebude jednat pouze o rudimentární zařízení sloužící pouze pro vyřizování hlasových hovorů, ale jak známe Samsung, nepochybně se pokusí o implementaci alespoň zdánlivě nepostradatelné vlastnosti.

 
Google je se svými brýlemi považován za průkopníka v oblasti nositelné elektroniky

Hlavní devizou se stane nízká cena, která má pomoci k masivní penetraci mezi uživatele. Co bližšího si však pod touto informací představit, je pro tuto chvíli předčasné hodnotit. Na rozklíčování dalších podrobností si proto budeme muset počkat do dalších úniků, které na sebe jistě nenechají příliš dlouho čekat.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. Znalec (neregistrovaný)

  Už se těším na prodej s Note 4 v bundlu s těmato brýlema za cenu jen Note 4 při uvedení na trh. Beru.

 2. frenzy (neregistrovaný)

  Jestli ta cena bude nízká jako u Gearu nebo Fitu :D tak se to nebude prodávat moc dobře.

  • fore (neregistrovaný)

   Furt lepší jak cena Google Glass ;)

  • frenzy (neregistrovaný)

   Jenže GG jsou jen testovací verze ;) ta cena je adekvátní. Bojím se ale aby samsung nezkopíroval onu cenu i do jeho brýlí:(

 3. Josif (neregistrovaný)

  To šilhání mi u Google Glass vadí nejvíc. Radši bych měl na každé oko jeden zobrazovač :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).