Domů » Bleskovky » Samsung pokračuje v kovové řadě. Unikají první fotografie modelu Galaxy A5 (2017)

Samsung pokračuje v kovové řadě. Unikají první fotografie modelu Galaxy A5 (2017)

Přibližně před týdnem jsme vás informovali o tom, že se jihokorejská společnost Samsung chystá řadu A osvěžit nástupci. Jmenovitě se jedná o Galaxy A3 (2017), Galaxy A5 (2017) a Galaxy A7 (2017). Nyní to vypadá, že Samsung opravdu nové telefony připravuje, neboť na internet unikly snímky kovového šasi modelu Galaxy A5.

Ze snímku je patrné, že hlavním tahákem telefonu bude opět kov, a jak je u „áčkové“ řady zvykem, tak i precizní dílenské zpracování. Ač nám pohled na kovový rámeček moc detailů neposkytuje, pro základní představu to určitě stačí.

Galaxy A5, jakožto zástupce vyšší střední třídy, by měl podle dostupných informací nabídnout osmijádrový procesor Exynos 7880 s taktem 1,87 GHZ, kterému budou k dispozici 3 GB operační paměti (loňský model má 2 GB), a stejně jako v případě loňské verze, displej by měl tvořit AMOLED panel s Full HD rozlišením o úhlopříčce 5,2 palců. V neposlední řadě se hovoří o podpoře moderního konektoru USB Type-C a certifikaci IP a v případě fotoaparátu se spekuluje, že hlavní snímač bude mít 16 Mpx, přičemž celé prostředí telefonu poběží na Androidu 6.0.1.

Žádné další informace k dispozici bohužel nejsou, a jelikož Samsung ukázal světu předešlou řadu Galaxy A teprve v prosinci loňského roku, může si dát s představením nové „áčkové“ řady ještě na čas.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments